В Україні змінять правила здачі на водійські права: їх можна отримати без навчання в автошколі

05.11.2016 13:00

В Україні змінять правила здачі на водійські права: їх можна отримати без навчання в автошколі

У 2017 році може запрацювати нововведення про процес підготовки кандидатів у водії. Передбачається, що теорію людина зможе вивчити самостійно, а 40 годин практичного водіння потрібно пройти у інструктора з відповідною ліцензією. По завершенні практичних занять учень отримає навчальну картку з дозволом на допуск до здачі іспитів у сервісному центрі МВС.

У 2017 році може запрацювати нововведення про процес підготовки кандидатів у водії. Про це розповів керівник Головного сервісного центру Владислав Криклій, передає Telegraf.

Передбачається, що теорію людина зможе вивчити самостійно, а необхідні 40 годин практичного водіння потрібно буде пройти у інструктора з відповідною ліцензією. По завершенні практичних занять учень отримає навчальну картку з дозволом на допуск до здачі іспитів у сервісному центрі МВС.

Криклій підкреслив, що спочатку необхідно поміняти нормативно-правову базу, починаючи з закону "Про дорожній рух" та Правил дорожнього руху.

Крім нового підходу до процесу навчання в МВС зараз розробляють нові квитки по ПДД. Основний акцент в них робиться на безпеку руху. Наприклад, в квитках немає перевірки знань учнів про будову автомобіля, висоту малюнка протектора й іншої інформації подібного типу. У той же час збільшено кількість питань про правила проїзду перехресть, ж/д переїздів, а також зупинки і стоянки транспортних засобів.

"Сформованих квитків, які можна зазубрити, не буде. Перелік питань генерується випадковим чином. Припустимо, екзаменований помилився в правилах проїзду перехрестя. Комп'ютер змінить перелік питань і знову поставить аналогічне. Також ми підемо від категоризації - складемо окремі квитки за категоріями прав, що видаються. Того, хто хоче водити легковик, не спитають про вантажівки. Вже готові 2500 питань з графічним супроводом. Ці квитки відповідають міжнародним нормам і можуть бути введені вже в 2017 році", - розповів Криклій.

Нагадаємо, що на розгляді Верховної Ради зараз перебуває законопроект № 5184 "Про дорожній рух і його безпеку". Згідно з документом Правила дорожнього руху отримають нову структуру і стануть частиною закону.

Раніше Міністерство внутрішніх справ представило повний перелік українських автошкіл по регіонах.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus