В "Укренерго" попередили про можливість "ритмічних" відключень світла взимку

10.10.2016 08:00

В "Укренерго" попередили про можливість "ритмічних" відключень світла взимку

У зимовий період в Україні можливі відключення споживачів від електроенергії задля економії, сказав тимчасовий виконувач обов'язків директора НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук. За словами Ковальчука, якщо почнуться перебої з вуглепоставками, доведеться запускати газо-мазутні блоки на Запорізькій і Трипільській ТЕС і споживати більше природного газу для виробництва електроенергії на ТЕЦ.

У зимовий період в Україні можливі відключення споживачів від електроенергії задля економії.

Про це в інтерв'ю DT.ua сказав тимчасовий виконувач обов'язків директора НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук.

"Ритмічно, без масових відключень, але ж", - зазначив він.

За словами Ковальчука, якщо почнуться перебої з вуглепоставками, доведеться запускати газо-мазутні блоки на Запорізькій і Трипільській ТЕС і споживати більше природного газу для виробництва електроенергії на ТЕЦ. За таких умов, ціна електроенергії буде набагато вищою, ніж генерація на вугіллі.

"Але стійкість енергосистеми країни цього варта, інші варіанти обійдуться набагато дорожче", - запевнив керівник "Укренерго".

Він додав, що компанія цілком готова до зими.

"Ми провели всі ремонти й планові заходи в магістральних мережах. Крім того, за останній рік завершили будівництво та включили чотири нові високовольтні лінії електропередачі від двох АЕС із Західної України в центральні райони країни", - сказав Ковальчук.

Нагадаємо, в 2015 році в Україні відбувалися віялові відключення електроенергії, які пов'язані з дефіцітом вугілля енергетичних марок на складах ТЕС через військові дій на Донбасі, де розташована більшість шахт. У таких умовах Україна почала імпорт вугілля дефіцитних марок з Росії, Південно-Африканської Республіки і Австралії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus