Вашингтон оголосив про якнайшвидше розміщення ПРО в Південній Кореї

20.10.2016 10:00

Вашингтон оголосив про якнайшвидше розміщення ПРО в Південній Кореї

Держсекретар США Джон Керрі під час зустрічі з міністром закордонних справ Південної Кореї Юн Бенсе і міністром оборони Хан Мін Ку підтвердив плани Вашингтона щодо якнайшвидшого розміщення американської системи протиракетної оборони THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) в азіатській країні.

Держсекретар США Джон Керрі під час зустрічі з міністром закордонних справ Південної Кореї Юн Бенсе і міністром оборони Хан Мін Ку підтвердив плани Вашингтона щодо якнайшвидшого розміщення американської системи протиракетної оборони THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) в азіатській країні, передає агентство NEWSru.com.

Керрі підкреслив, що США зроблять все необхідне, щоб захистити себе, і будуть поважати свої зобов'язання в сфері безпеки, які були дані союзникам, в тому числі Південній Кореї.

Держсекретар США додав, що всі країни повинні нести відповідальність за співпрацю і "неухильне виконання" санкцій, введених проти КНДР Радою безпеки ООН. "Ми розмістимо якомога швидше систему THAAD у нашого південнокорейського союзника", - підкреслив Керрі.

Система THAAD призначена для висотного заатмосферного перехоплення ракет, як стверджується, малого і середнього радіусу дії. За інформацією південнокорейського оборонного відомства, радіус дії протиракет THAAD не перевищує 200 кілометрів.

На початку вересня під час зустрічі з південнокорейським президентом Пак Кин Хе на саміті G20 в Ханчжоу голова КНР Сі Цзіньпін заявив про те, що уряд Китаю виступає проти розміщення американської системи протиракетної оборони THAAD в Південній Кореї. "Неправильне вирішення питання не сприяє стабільності в регіоні і може загострити суперечності", - пояснив китайський лідер.

Рішення про розгортання THAAD на півдні Корейського півострова було прийнято на початку липня. Наземна система ПРО призначена для перехоплення головних частин балістичних ракет на кінцевому етапі середньої ділянки траєкторії польоту і при підльоті до цілі. Зазначалося, що елементи ПРО покликані захистити війська США та їхніх союзників, а також міста і важливі об'єкти від балістичних ракет малої дальності і стратегічних.

Раніше Росія виступила проти розміщення ПРО США в Південній Кореї. У МЗС РФ заявили, що це призведе до підриву стратегічних балансів в регіоні і за його межами. Також Москва попередила про загрозу появи нових труднощів для вирішення ситуації на Корейському півострові, в тому числі його денуклеаризації.

Південна Корея пояснила, що рішення розгорнути систему THAAD було прийнято в зв'язку з наростаючою ракетною загрозою з боку КНДР, і запевнила, що вона не спрямована проти третіх країн, в тому числі Росії та Китаю. Влада КНДР, в свою чергу, визнали рішення про розміщення ПРО в Південній Кореї "оголошенням війни" з боку США і пообіцяли прийняти "фізичні" заходи у відповідь.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus