ВАСУ відібрав у компанії Фірташа 95 гектарів лісу

05.10.2016 17:00

ВАСУ відібрав у компанії Фірташа 95 гектарів лісу

Позицію прокуратури Житомирської області щодо визнання протиправним та скасування рішення Житомирської обласної ради про вилучення лісових насаджень площею 95 га з комунальної власності для передачі приватному підприємству підтримано Вищим адміністративним судом України. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

Позицію прокуратури Житомирської області щодо визнання протиправним та скасування рішення Житомирської обласної ради про вилучення лісових насаджень площею 95 га з комунальної власності для передачі приватному підприємству підтримано Вищим адміністративним судом України.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

"Ухвалою Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу Житомирської обласної ради не задоволено, натомість залишено в силі постанову Житомирського окружного адміністративного суду про задоволення позову прокуратури. Йдеться про те, що Житомирською обласною радою у травні 2015 року прийнято протиправне рішення "Про зменшення земельних ділянок", а саме: вилучення земель лісогосподарського призначення загальною площею 95 га із подальшою зміною їх цільового призначення та використання для видобування титанових руд у Володарськ-Волинському районі за рахунок земель комунальної власності", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, в порушення вимог земельного та природоохоронного законодавства, з постійного користування вилучалася значна площа лісу з подальшою передачею для видобування ільменітових руд (оксид титану) товариству з обмеженою відповідальністю, яке, за інформацією ЗМІ, входить до складу компаній Group DF і контролюється відомим бізнесменом Дмитром Фірташем.

"Прокуратурою області в інтересах держави рішення обласної ради оскаржено до Житомирського окружного адміністративного суду, який своєю постановою скасував протиправне рішення. Однак, обласною радою подано касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України, яку вищою інстанцією суду не задоволено", – уточнюють у прокуратурі.

За послідовної позиції прокуратури Житомирської області відвернуто незаконне вилучення та передачу 95 га багаторічних лісових насаджень суб’єктові господарювання.

Зауважимо, що, за інформацією Єдиного держреєстру юридичних осіб, Group DF входить до складу ТОВ "Валки-Ільменіт", співзасновником якої зазначена кіпрська фірма Diago Enterprises limited та ПрАТ "Юкрейніан кемікад продактс", пов'язане з українським олігархом Дмитром Фірташем. Він же вказаний як кінцевий бенефіціарний власник.

Нагадаємо, наприкінці вересня Київський господарський суд задовольнив позов Генеральної прокуратури України про повернення на користь державного ПАТ "Родовід Банку" безпідставно стягнутих коштів на суму понад 283 млн гривень, незаконно виплачені Фірташу за депозит під 43% річних.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus