"Венеціанка" схвалить висновок щодо закону про мирні зібрання і підтримає створення Антикорупційного суду

14.10.2016 16:00

"Венеціанка" схвалить висновок щодо закону про мирні зібрання і підтримає створення Антикорупційного суду

Венеціанська комісія 14-15 жовтня повинна схвалити проект висновку щодо законопроекту про мирні зібрання. Про це заявив президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо. "Так, ми отримали від Києва запит і вже підготували проект висновку, який буде обговорено і схвалено в кінці тижня у Венеції" - сказав він. Букіккіо позитивно оцінив законопроект.

Венеціанська комісія 14-15 жовтня повинна схвалити проект висновку щодо законопроекту про мирні зібрання.

Венеціанська комісія готова підтримати створення Антикорупційного суду в Україні

Про це заявив президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо в інтерв'ю "Європейській правді".

"Так, ми отримали від Києва запит і вже підготували проект висновку, який буде обговорено і схвалено в кінці тижня у Венеції" - сказав він.

Букіккіо при цьому позитивно оцінив законопроект.

"Я не можу розголошувати деталі цього документа, але якщо говорити в цілому, то це - дійсно хороший законопроект", - сказав він.

Нагадаємо, в кінці вересня в Міністерстві юстиції відбулася зустріч за участю представників Мін'юсту, Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанської комісії), Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, Міністерства внутрішніх справ і Нацполіціі з метою обговорення проектів законів "Про гарантії свободи мирних зібрань" і "Про державні гарантії свободи мирних зібрань в Україні" на предмет їх відповідності європейським принципам і стандартам.

Представники Венеціанської комісії тоді відзначили готовність підготувати висновки і пропозиції, які забезпечать реалізацію в українському законодавстві кращих зразків європейського досвіду в цій сфері.

Венеціанська комісія готова підтримати створення Антикорупційного суду в Україні

Антикорупційний суд в Україні є необхідністю, і Венеціанська комісія готова підтримати його створення, заявив президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

Він зазначив, що не є прихильником створення спеціалізованих судів, і антикорупційного суду це теж стосується.

"Звичайне судочинство має підходити для всіх випадків. Але в нинішній Україні - в державі, де корупція має таке поширення - це дійсно хороший підхід. Я навіть визнаю, що у вас антикорупційний суд є необхідною. І ми готові підтримати його створення", - заявив Букіккіо.

Він нагадав про ситуацію з очищенням суддівського корпусу в Україні - Венеціанська комісія принципово не схвалює сам підхід, коли переважна більшість суддів повинна бути звільнена, але в особливій ситуації допускає це.

"Ми повинні залишати для країни можливість очистити систему. Адже з корумпованими суддями порушення прав людей буде ще масштабнішим", - зазначив глава "Венеціанкb".

Раніше Букіккіо зазначив, що корупція залишається дестабілізуючим фактором для судової системи в Україні.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus