Верховна Рада прийняла за основу проект держбюджету-2017. Коаліцію підтримали "Відродження" та "Воля народу"

20.10.2016 21:00

Верховна Рада прийняла за основу проект держбюджету-2017. Коаліцію підтримали "Відродження" та "Воля народу"

Окрім парламентських фракцій "Блок Петра Порошенка "Солідарність" (109 голосів) та "Народного фронту" (67 голосів) держбюджет-2017 в повному складі підтримали колишні "регіонали" з депутатських груп "Відродження" Віталія Хомутинніка (19 з 19 присутніх) та "Воля народу" Володимира Литвина (17 з 17 присутніх).

Верховна Рада України в четвер, 20 жовтня 2016 року, прийняла проект державного бюджету на 2017 рік за основу.

Розроблений урядом Володимира Гройсмана законопроект №5000 з поправками Бюджетного комітету підтримали 230 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Гройсман: бюджетне фінансування профтехосвіти в 2017 році буде відновлено, а пряма підтримка аграріїв становитиме 10 млрд грн

Як свідчать дані поіменного голосування на офіційному сайті українського парламенту, за проект постанови про висновки та пропозиції до проекту закону України про державний бюджет України на 2017 рік (№5000-П) - за основу окрім парламентських фракцій "Блок Петра Порошенка "Солідарність" (109 голосів) та "Народного фронту" (67 голосів), які входять до складу владної коаліції "Європейська Україна", держбюджет-2017 в повному складі підтримали колишні "регіонали" з депутатських груп "Відродження" Віталія Хомутинніка (19 з 19 присутніх) та "Воля народу" Володимира Литвина (17 з 17 присутніх).

Документ також знайшов підтримку у 17 позафракційних нардепів, тобто у майже третини від їхньої загальної кількості.

Головний кошторис країни на наступний рік у повному складі не схвалили фракції "Самопомочі" (окрім Ярослава Маркевича), "Батьківщини", Радикальної партії Олега Ляшка, а також "Опозиційного блоку".

Як заявив під час обговорення у сесійній залі міністр фінансів України Олександр Данилюк, Кабмін підтримує рекомендації Комітету Верховної Ради з питань бюджету і у разі їх схвалення парламентом доопрацює проект державного бюджету на 2017 рік у встановлені терміни. "Те, що зараз пропонується комітетом, підтримується і урядом. Бюджетний комітет підготував і затвердив проект постанови про висновки і пропозиції до проекту закону "Про державний бюджет України на 2017 рік". У разі їх прийняття на сьогоднішньому засіданні, до чого ми вас закликаємо, уряд забезпечить їх опрацювання у встановлені терміни у межах підтверджених ресурсних можливостей проекту держбюджету", - сказав міністр під час прямої трансляції парламентського засідання.

Данилюк наголосив, що пріоритет і спільне завдання уряду і парламенту - "отримати реалістичний і збалансований бюджет на 2017 рік".

Згідно з Бюджетним кодексом, прийняття у цілому висновків і пропозицій парламенту до проекту держбюджету є його схваленням в першому читанні, після чого парламент передає висновок уряду для підготовки проекту держбюджету до другого читання і його внесення в Раду у двотижневий термін, або до 3 листопада цього року.

Проект бюджету Кабмін оприлюднив 19 вересня.

Гройсман: бюджетне фінансування профтехосвіти в 2017 році буде відновлено, а пряма підтримка аграріїв становитиме 10 млрд грн

Фінансування професійно-технічної освіти, яке в 2016 році проводилося за рахунок місцевих бюджетів, у 2017 році здійснюватиметься з державного бюджету. Про це заявив прем'єр-міністр Гройсман, виступаючи у Верховній Раді під час представлення урядового проекту держбюджету.

"Відновлення фінансування з державного бюджету професійно-технічної освіти - ми обов'язково зробимо цей крок у 2017 році під час голосування остаточного варіанта бюджету", - наводить його слова УНІАН.

Варто зауважити, що згідно із законом "Про бюджет на 2016 рік", повноваження щодо фінансування професійно-технічних навчальних закладів з 1 січня було передано місцевим бюджетам і в держбюджеті субвенція на ці витрати не передбачалася. Протягом року низка міських рад прийняла звернення до керівництва країни з проханням відновити фінансування професійно-технічної освіти з державного бюджету або ж передати його органам влади обласного рівня.

Окрім того, за словами Гройсмана, пряма підтримка аграріїв у державному бюджеті України на 2017 рік становитиме 10 млрд грн, що удвічі більше, ніж спочатку пропонувалося в затвердженому Кабінетом Міністрів проекті держбюджету-2017.

"Ми домовилися з фракціями і комітетами про те, що ресурс на підтримку аграрного сектора буде на рівні 10 млрд грн, тобто збільшення вдвічі", - сказав він.

Як заявив прем'єр, збільшення підтримки дозволить сільгоспвиробникам створювати конкурентний на світових ринках продукт.

"Це дасть нам можливість підтримувати українського сільгоспвиробника, і найголовніше - я хочу, щоб ми перестали бути сировинним придатком до економікам інших країн. Дуже важливо, щоб ми створювали національний продукт, який буде конкурентним і забезпечить українців гідними робочими місцями", - наголосив Гройсман.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus