Верховний суд ЄС планує виключити ХАМАС і "Тигрів Таміла" зі списку терористів

22.09.2016 23:00

Верховний суд ЄС планує виключити ХАМАС і "Тигрів Таміла" зі списку терористів

Верховний суд ЄС може виключити організації ХАМАС та "Тигрів Таміла" зі списку терористичних організацій, незважаючи на протести з боку Ізраїлю й уряду Шрі-Ланки. У зв'язку з помилками в судових процесах, генеральний адвокат суду Елеонора Шарпстон, до чиїх порад зазвичай прислуховуються судді, рекомендувала виключити обидва рухи зі санкційного списку та відхилити апеляцію Ради ЄС.

Верховний суд ЄС може виключити організації ХАМАС та "Тигрів Таміла" зі списку терористичних організацій, незважаючи на протести з боку Ізраїлю й уряду Шрі-Ланки.

Про це у четвер 22 вересня повідомляє Reuters, передає "Європейська правда".

Агенція відзначає, що Європейський суд зробив ще один крок до виключення ХАМАС та Тигрів Таміла зі списку терористичних організацій.

У зв'язку з помилками в судових процесах, генеральний адвокат суду Елеонора Шарпстон, до чиїх порад зазвичай прислуховуються судді, у четвер рекомендувала виключити обидва рухи зі санкційного списку та відхилити апеляцію Ради ЄС.

Ізраїль, який в останні роки має складні відносини з ЄС, нагадав про ставлення Європи до євреїв під час Голокосту та засудив "вражаюче лицемірство" з боку ЄС.

У 2014 році уряд Шрі-Ланки заявив, що надасть докази суду, яких не вистачає, щоб підтримати санкції проти "Тигрів Таміла".

Раніше в обох випадках судді Європейського суду ухвалили, що лідери ЄС занадто покладалися на звіти ЗМІ, а не на власні дослідження, коли ввели заморожування активів та заборону поїздок членам ХАМАС та "Тигрів Таміла".

Активи з тих пір залишалися замороженими в очікуванні апеляції.

Обидві організації стверджували, що вони були втягнуті в юридичні війни проти Ізраїлю та уряду Шрі-Ланки.

Нагадаємо, минулого року Євросоюз залишив ХАМАС у списку терористичних організацій незважаючи на рішення суду ЄС про виключення цієї організації з переліку.

Раніше повідомлялося, що суд Європейського союзу скасував рішення ради ЄС про внесення ХАМАС до списку терористичних організацій і про замороження її рахунків.

Пізніше Рада Європейського союзу вирішила оскаржити рішення Суду ЄС щодо виключення ХАМАС зі списку терористичних організацій.

Додамо, що ХАМАС - палестинський ісламістський рух, який контролює сектор Газа та з яким Ізраїль бореться протягом трьох десятиліть. ХАМАС визнаний терористичною організацією Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений в Йорданії та Єгипті.

"Тигри Таміла" ("Тигри визволення Таміл-Ілама") - етнічне політичне і збройне формування на Шрі-Ланці, яке з 1972 року веде боротьбу за створення незалежної тамільської держави в північній і північно-східній частині Шрі-Ланки. Крім Шрі-Ланки, Тигри Таміла внесені до списків терористичних організацій США, ЄС і Індією.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus