Верховний суд РФ не змінив вироків політв'язням Карп'юку і Клиху

26.10.2016 18:00

Верховний суд РФ не змінив вироків політв'язням Карп'юку і Клиху

Верховний суд Росії в середу, 26 жовтня, визнав законним вирок українським політв'язням Миколі Карп'юку і Станіславу Клиху, засудженим відповідно на 22,5 і 20 років позбавлення волі у справі про участь у бойових діях проти федеральних військ у першу чеченську кампанію в складі організації УНА-УНСО. У суді адвокати просили виправдати своїх підзахисних.

Верховний суд Росії в середу, 26 жовтня, визнав законним вирок українським політв'язням Миколі Карп'юку і Станіславу Клиху, засудженим відповідно на 22,5 і 20 років позбавлення волі у справі про участь у бойових діях проти федеральних військ у першу чеченську кампанію в складі організації УНА-УНСО.

Політв'язні Клих і Карп'юк виступили у Верховному суді РФ з останнім словом
Клих і Карп'юк кажуть, що стали жертвами провокації спецслужб РФ, і в справедливий суд не вірять

"Вирок Верховного суду Чечні залишити без змін, апеляційні скарги адвокатів без задоволення", - оголосив рішення суддя, передає "Інтерфакс-Україна".

У суді адвокати просили виправдати своїх підзахисних.

"Свідчення, оголошені перед присяжними, були отримані за допомогою катувань. Клиху кололи "сироватку правди", його катували струмом", - сказала адвокат Марина Дубровіна.

Також вона просила суд другої інстанції звернути увагу на матеріали, які підтверджують алібі її клієнтів.

"Нам не дозволили представити присяжним алібі, яке було у підсудних", - зазначила адвокат.

Своєю чергою, прокурор заявив, що вирок "законний і справедливий".

"Доводи апеляційних скарг не підлягають задоволенню. Порушень при розгляді справи судом першої інстанції не було", - стверджує він.

У Москву підтримати своїх співвітчизників приїхала депутат Верховної ради України Надія Савченко.

Нагадаємо, в травні 2016 року суд присяжних у Грозному (РФ) визнав винними громадян України Карп'юка і Клиха. За версії російського слідства, вони були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 - початку 1995 року нібито воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія. За даними слідства, вони брали участь у боях з російськими військами в Грозному, зокрема в боях у районі площі "Минутка" і біля Президентського палацу.

Обидва заперечують всі звинувачення, Клих заявляє, що взагалі ніколи не був у Чечні.

Правозахисний центр "Меморіал", який проаналізував матеріали справи Карп'юка і Клиха, дійшов висновку, що звинувачення проти них сфальсифіковані і суперечать реальній картині подій часів Першої та Другої чеченських воєн. "Меморіал" визнав Клиха і Карп'юка політв'язнями.

17 жовтня під час засідання суду по звинуваченню Клиха в образі суду він заявив про відмову від свого адвоката Марини Дубровиної. Клих, у якого і раніше були психічні зриви, сказав, що він "хоче собі в захисники співака Стаса Михайлова". Російська правозахисниця, член Громадської спостережної комісії Москви з контролю за дотриманням прав ув'язнених Зоя Свєтова заявила, що Клих збожеволів через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства.

Міністерство юстиції України направило в Росію запит про передачу на батьківщину Миколи Карп'юка, оскільки з такою заявою звернувся брат засудженого.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus