Верховний суд РФ розпочав розгляд скарги на заборону Меджлісу в окупованому Криму

29.09.2016 13:00

Верховний суд РФ розпочав розгляд скарги на заборону Меджлісу в окупованому Криму

Верховний суд РФ розпочав розгляд скарги на заборону Меджлісу кримськотатарського народу у тимчасово окупованому Криму. На засідання суду прибули співробітники Посольства України в Росії, представник Єврокомісії в РФ і дипломати країн Євросоюзу. Біля суду посилено заходи безпеки - перед будівлею суду стоять два автобуси з московським ОМОНом.

Верховний суд РФ розпочав розгляд скарги на заборону Меджлісу кримськотатарського народу у тимчасово окупованому Криму. На засідання суду прибули співробітники Посольства України в Росії, представник Єврокомісії в РФ і дипломати країн Євросоюзу, передає УНІАН.

Біля суду посилено заходи безпеки - перед будівлею суду стоять два автобуси з московським ОМОНом.

Початок засідання було призначено на 11.00 за київським часом, але розпочалося воно із запізненням на 30 хвилин.

Представляти інтереси Меджлісу у Верховному суді РФ будуть юристи правозахисного центру "Меморіал".

Як зазначив перед початком засідання юридичний директор правозахисного центру "Меморіал", адвокат захисту Кирило Коротєєв, сподіватися на прийняття судом рішення на користь Меджлісу не варто.

"Практика Верховного суду така, що він ще жодного разу не скасовував рішення про визнання організацій екстремістськими, і немає жодних надій, що це станеться цього разу", - сказав Коротєєв.

Він вважає, що судді Верховного суду будуть швидше керуватись бюрократичною звітністю щодо боротьби з екстремізмом, ніж забезпеченням і захистом прав кримських татар.

Крім того, правозахисник переконаний, що після сьогоднішнього рішення Верховного суду РФ в окупованому Криму розпочнеться нова хвиля репресій проти кримських татар.

"Це означає, що будь-який член Меджлісу може бути підданий кримінальному переслідуванню. Членство в екстремістської організації саме по собі - це злочин згідно з російським правом, навіть якщо ви більше нічого не робите", - сказав він.

"Я підозрюю, що органи безпеки в Криму будуть також розглядати членами екстремістських організацій не тільки членів Меджлісу кримськотатарського народу - 33 особи, а й ще всіх місцевих меджлісів, хоча формально зв`язку немає. Після рішення Верховного суду слідчим, прокурорам буде дуже легко здавати звітність по боротьбі з екстремізмом. Факт перебування в організації - це злочин, відповідно, не потрібно дуже сильно намагатися доводити суду", - підкреслив Коротєєв.

На його думку, російським слідчим буде набагато легше "розкривати" справи по екстремізму, проводячи моніторинг соціальних мереж, ніж шукати справжніх злочинців.

Коротєєв також повідомив, що після завершення усіх формальних процедур у РФ справу буде направлено до Європейського суду з прав людини.

У свою чергу близько 30 активістів у четвер у Києві на майдані Незалежності проводять акцію на підтримку меджлісу кримськотатарського народу. Активісти тримають українські і кримськотатарські прапори, плакат ыз написом: "Заборона меджлісу = заборона народу", передає "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, 26 квітня підконтрольний російським спецслужбам "Верховний суд Криму" визнав об'єднання "Меджліс кримськотатарського народу" екстремістською організацією і заборонив його діяльність на території РФ.

Позов подала фейкова "прокурор Криму" Наталя Поклонська в лютому 2016 року.

Мін'юст РФ також включив Меджліс кримських татар до переліку організацій, діяльність яких припинена у зв'язку зі здійсненням ними екстремістської діяльності.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus