Від атаки смертника під Мосулом загинули 70 військових урядової армії Іраку

18.10.2016 19:00

Від атаки смертника під Мосулом загинули 70 військових урядової армії Іраку

За даними курдської агенції Firat, інцидент трапився біля села Білавет у місцевості Діяру на схід від Мосула. Не виключено, що смертник був бойовиком сунітського терористичного угрупування "Ісламська держава" ("ІД").

Неподалік міста Мосул у вівторок, 18 жовтня 2016 року, смертник атакував колону іракських військових, яка вела наступ на місто, повідомляє NEWSru.com.

За даними курдської агенції Firat, інцидент трапився біля села Білавет у місцевості Діяру на схід від Мосула. Не виключено, що смертник був бойовиком сунітського терористичного угруповання "Ісламська держава" ("ІД").

Нагадаємо, Мосул перебуває під контролем "ІД" з червня 2014 року.

Раніше ООН попереджала, що гуманітарні наслідки операції з його звільненню можуть зачепити до 1,5 млн осіб, котрі мешкають у місті та його околицях. Їх утримують в заручниках понад шість тисяч бойовиків "ІД". Радикальні ісламісти вважають населений пункт своєї столицею в Іраку.

17 жовтня Ірак за підтримки коаліції, очолюваною США, розпочав штурм Мосула. За попередніми даними, чисельність іракських підрозділів, задіяних в операції, перевищує 60 тисяч осіб. Підтримку їм надають ВПС міжнародної коаліції, урядова авіація й артилерія.

Спецпосланець президента США при коаліції по боротьбі з "ІД" Бретт Макгерк привітав старт наступу й висловив свою підтримку Іраку. "Аль-Абаді (чинний прем'єр-міністр Іраку Хайдер Аль-Абаді - ред.) наказав почати звільнення Мосула від темряви, яка два роки нависає над цим містом. Хай Бог помагає героям в іракських збройних силах, шиїтському ополченню, курдським пешмерга. Ми пишаємося бути разом з вами у цій історичній операції", - заявив він.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus