Від ударів ВКС РФ у Сирії за рік терористів "ІД" загинуло менше, ніж мирних громадян, - SOHR

30.09.2016 17:00

Від ударів ВКС РФ у Сирії за рік терористів "ІД" загинуло менше, ніж мирних громадян, - SOHR

У день річниці російської кампанії у САР Сирійська рада з нагляду за правами людини (SOHR) підбила її проміжні підсумки. За даними SOHR, з 30 вересня 2015 року від російських авіаударів загинули 9364 людини, в тому числі мирні жителі і бойовики. З-поміж цих 9364 осіб 3804 були мирними громадянами Сирії, в тому числі 906 дітей у віці до 18 років, 561 жінка у віці старше 18 років, а також 2337 чоловіків у віці старше 18 років.

У день річниці російської кампанії у САР Сирійська рада з нагляду за правами людини (SOHR) підбила її проміжні підсумки. За даними SOHR, з 30 вересня 2015 року від російських авіаударів загинули 9364 людини, в тому числі мирні жителі і бойовики, пише NEWSru.com.

З-поміж 9364 осіб, які загинули під час російських авіаударів, 3804 були мирними громадянами Сирії, в тому числі 906 дітей у віці до 18 років, 561 жінка у віці старше 18 років, а також 2337 чоловіків у віці старше 18 років.

Решта жертв російських авіаударів - 5560 осіб - виявилися членами різних збройних угруповань, що діють на території Сирії. Із цих 5560 загиблих 2746 чоловік були бойовиками терористичної організації "Ісламська держава", а решта 2814 - бійцями інших угруповань.

Далі в доповіді SOHR йдеться, що останнім часом літаки російських ВКС у бомбардуваннях в Сирії використовують, зокрема, бомби типу РБК (ця абревіатура розшифровується як "разова бомбова касета"). У доповіді вказується не тільки тип, а й його математична модель - РБК-500 ЗАБ-2,5 см. Фотографію цієї бомби можна подивитися тут.

РБК-500 ЗАБ-2,5 см - це разова бомбова касета з запалювальними бойовими елементами. Маса однієї касети становить 499 кілограми. У ній міститься 297 бойових елементів. Ці бойові елементи покривають "палаючими вогнищами" площу в 20-80 тисяч квадратних метрів. В цілому бомбова касета призначена для ураження вогнем техніки противника, складів і будівель з легкими перекриттями.

У доповіді SOHR йдеться, що при розриві бойових елементів вихлюпується "термітна" речовина, що складається з порошку алюмінію та оксиду заліза. Якщо людина опиниться неподалік місця розриву бойового елемента бомби, то вона отримує важкі опіки, оскільки час горіння після розриву елементів становить приблизно три хвилини.

"Можливо, ця приголомшлива статистика, крики і біль сирійських громадян змусять міжнародне співтовариство звернути увагу на неперервні вбивства сирійських громадян і змусять притягнути злочинців до міжнародних судів, щоб вони понесли заслужене покарання", - йдеться в доповіді SOHR.

Сирійська рада з нагляду за правами людини, яка підготувала доповідь до річниці російської операції в Сирії, утворена в 2006 році. Незважаючи на гучну назву, як писала газета The New York Times, раду представляє одна людина - Рамі Абдул-Рахман, який давно покинув Сирію і проживає у Великобританії, де володіє двома магазинами одягу.

Німецька газета Süddeutsche Zeitung писала, що надійність відомостей SOHR перевірити важко, але зазначала, що центр отримує інформацію від приблизно 200 інформаторів у Сирії і ще кількох у сусідніх державах, йдеться в перекладі сайту InoPressa.ru.

Про російську військову присутність на території Сирії перші повідомлення з'явилися в серпні 2015 року, проте офіційно про початок операції ВКС РФ стало відомо тільки 30 вересня того ж року. В середині березня 2016 року президент Володимир Путін розпорядився вивести основну частину військового угруповання, оскільки поставлене завдання було "в цілому виконано".

За час військової кампанії, в якій, крім ВКС брали участь підрозділи ВМФ і військ спеціального призначення, в зоні конфлікту, за офіційними даними, загинули 20 російських військових, 15 людей загинули після того, як Путін оголосив про виведення "основної частини" військ. На сайті телеканалу "Дождь" представлена інформація про 23 загиблих росіян.

Тим часом російські ЗМІ писали про те, що на території Сирії діють найманці, які потрапили в зону бойових дій через кілька приватних військовий компаній. Одна з найбільших - "ПВК Вагнера". За даними "Фонтанки.ру", в зоні конфлікту загинули "десятки" найманців цієї компанії. При цьому, незважаючи на кримінальне покарання в РФ за найманство, учасників "ПВК Вагнера" було нагороджено справжніми бойовими орденами.

Нагадаємо, з часу завершення перемир'я вночі 19 вересня сирійська армія за підтримки російської авіації не припиняє бомбардувати Алеппо.

Раніше 28 вересня повідомлялося, що Білий дім не відкидає можливості запровадження додаткових економічних санкцій проти Росії через ситуацію в Сирії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus