Відбулися дебати кандидатів у президенти США: американці вважають, що перемогла Клінтон

27.09.2016 09:00

Відбулися дебати кандидатів у президенти США: американці вважають, що перемогла Клінтон

Кандидати на пост президента США від Демократичної і Республіканської партій Хілларі Клінтон і Дональд Трамп провели перші дебати в Університеті Хофстра в Хемпстеді (штат Нью-Йорк). Клінтон розпочала свій виступ з питання про те, "хто в змозі взяти на свої плечі жахливу відповідальність президентства" в США.

Кандидати на пост президента США від Демократичної і Республіканської партій Хілларі Клінтон і Дональд Трамп провели перші дебати в Університеті Хофстра в Хемпстеді (штат Нью-Йорк), повідомляє агентство Reuters.

Клінтон розпочала свій виступ з питання про те, "хто в змозі взяти на свої плечі жахливу відповідальність президентства" в США. У вступному слові вона перерахувала соціально-економічні завдання, до вирішення яких вона прагнутиме в разі перемоги на виборах.

Трамп в свою чергу заявив, що його суперниця не володіє достатньою витривалістю, щоб бути президентом. За його словами, президент також повинен вміти "укладати угоди", а екс-держсекретар, на думку Трампа, не володіє такою здатністю.

Клінтон відкинула закид і сказала з іронією: нехай він поїздить по 112 країнам світу і проведе там переговори, нехай він спробує дати свідчення Конгресу тривалістю 11 годин поспіль, "а після цього нехай говорить зі мною про витривалості" (цитата по ТАСС).

Суперники також посперечалися з торговельно-економічних питань. Трамп, зокрема, зазначив, що Клінтон "30 років займалася цими справами і тільки тепер задумалася про рішення". Він назвав північно-американське торгове угоду NAFTA "найгіршою операцією в історії". Угода була укладена чоловіком Хілларі Клінтон - колишнім президентом США Біллом Клінтоном.

Клінтон у відповідь визнала, що не завжди була послідовна при голосуваннях по торговим пактів. Але при цьому вона сказала супернику: "Я знаю, Дональд, що ви живете в своїй власній реальності".

Трамп заявив, що в разі перемоги на виборах змінить умови участі Вашингтона в NAFTA. "Нам слід змінити умови торгових договорів", - вказав мільярдер. Він зазначив, що від існування зони вільної торгівлі в даний час найбільшою мірою виграє Мексика, а не США. "NAFTA не працює", - вказав він. Трамп висловив думку, що Клінтон слід було добитися кращих умов для Вашингтона в сфері торгівлі, коли вона займала пост держсекретаря США.

Дональд Трамп на дебатах також оголосив, що вважає ядерний арсенал, яким володіє Росія, більш потужним, ніж у США. Мільярдер зазначив, що "Росія розширює свої можливості" в тому, що стосується ядерної зброї. "Вони мають у своєму розпорядженні більш новими засобами, ніж ми", - зазначив республіканець, кажучи про ядерний арсенал РФ. Трамп запевнив, що багато американські бомбардувальники B-52 є застарілими. "Ми не встигаємо за іншими країнами", - вважає кандидат в президенти. Він підкреслив, що ядерна зброя, а не зміна клімату "є найсерйознішою загрозою для США".

Хілларі Клінтон у відповідь в черговий раз заявила, що Трампа не можна підпускати до ядерної зброї.

Не оминули кандидати в президенти увагою і гучний скандал з кібератаками на сервери Демократичної партії США. Раніше американська влада висунули версію, що хакерів найняла Росія, яка намагається таким чином вплинути на хід виборів.

Клінтон на дебатах знову поклала відповідальність за атаки на РФ, причому безпосередньо звинуватила Трампа в тому, що це він "запросив російських". Трамп відкинув звинувачення і заявив, що причетність Росії не доведена. "Ніхто не знає, чи була це Росія. Може бути, це був Китай", - сказав він, додавши, що "частково згоден" з тим, що США повинні протистояти кіберзагрози з інших країн.

Після дебатів, як повідомляє CNN, Трамп сказав журналістам, що задоволений своїм виступом. За даними опитування, проведеного після завершення дебатів, Клінтон визнали переможцем у сутичці кандидатів 62% опитаних, а Трампа - 27%. У той же час, представляючи результати опитування, провідний CNN зазначив, що "цільова аудиторія, в якій проводилося опитування, полягала на 41% з прихильників Демократичної партії і на 26% - з прихильників Республіканської партії".

9 жовтня другі дебати кандидатів у президенти пройдуть в Університеті Вашингтона в Сент-Луїсі (штат Міссурі) і 19 жовтня в Університеті Невади в Лас-Вегасі (штат. Невада) відбудеться завершальний раунд. Дебати між кандидатами на пост віце-президента - Тімоті Кейном (від демократів) і Майком пенсії (від республіканців) - заплановані на 4 жовтня в Університеті Лонгвуд в Фармвілл (шт. Вірджинія).

Дебати кандидатів у президенти і віце-президенти вважаються одним з ключових подій в політичному житті країни на заключному етапі передвиборчої кампанії. Їх мета - прояснити позиції кандидатів з питань внутрішньої і зовнішньої політики.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus