Відведення військ в зоні АТО не становить загрози для населення "сірої зони", заспокоюють в Кабміні

23.09.2016 09:00

Відведення військ в зоні АТО не становить загрози для населення "сірої зони", заспокоюють в Кабміні

Заплановане відведення військ на трьох ділянках в зоні проведення антитерористичної операції не становить загрози для цивільного населення. Про це заявив міністр з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш. Він зазначив, що відведення військ не призведе до збільшення "сірої зони" на лінії зіткнення сторін.

Заплановане відведення військ на трьох ділянках в зоні проведення антитерористичної операції не становить загрози для цивільного населення.

Про це заявив міністр з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш в ефірі "5 каналу".

"Ми зараз опрацьовуємо механізми взаємодії, коли компонент безпеки взаємодіятиме з тими відомствами, які займаються забезпеченням цивільного населення. Я думаю, що не буде ризиків для того, щоб цивільне населення зазнало якісь негативні наслідки через це рішення. Хочу підкреслити, що компонент безпеки, який передбачає відведення озброєння не означає, що ця територія не перебуває під контролем", - сказав міністр, коментуючи можливі ризики для цивільного населення внаслідок запланованого відведення військ на трьох ділянках лінії зіткнення на Донбасі.

Він зазначив, що відведення військ не призведе до збільшення "сірої зони" на лінії зіткнення сторін.

"На мою думку, зона безпеки, яка як раз буде створена фактично, вона навпаки покликана на те, щоб зменшити загрозу для цивільного населення. Якщо немає озброєнь ні з того, ні з іншого боку, то зменшується ризик початку бойових дій або обстрілів", - сказав міністр.

Нагадаємо, наприкінці серпня на черговому засіданні контактної групи в Мінську була досягнута домовленість про "безстрокове припинення вогню" на Донбасі з 1 вересня. Проте вже 2 вересня в штабі АТО повідомили, що бойовики порушили режим тиші.

14 вересня в Києві глави МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Франції Жан-Марк Еро заявили, що приїхали з "обіцянкою з Москви" припинити вогонь на Донбасі з 15 вересня. А після встановлення режиму тиші, за їхніми словами, Київ має приступити до виконання політичних умов Мінських угод.

15 вересня в Кремлі заявили, що не обіцяли режиму припинення вогню на Донбасі, оскільки, мовляв, "не є стороною конфлікту".

16 вересня президент Петро Порошенко попередив, що без виконання Росією своїх зобов`язань у сфері забезпечення безпеки на Донбасі Україна "не зробить ані кроку вперед".

21 вересня в Мінську контактна група підписала рамкове рішення про розведення сил і засобів. Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожною зі сторін у трьох зонах безпеки. Обов'язковою умовою початку розведення сил на Донбасі є повне припинення вогню протягом семи діб, яке буде зафіксовано спостережною місією ОБСЄ.

З 22 вересня, починаються підготовчі роботи для здійснення відведення сил і засобів Збройних сил України і бойовиків терористичних організацій на трьох ділянках на лінії зіткнення сторін на Донбасі, визначених в рамковій угоді Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus