Військо Іраку звільнило від "ІД" шість районів міста Мосул

04.11.2016 18:00

Військо Іраку звільнило від "ІД" шість районів міста Мосул

Іракська армія взяла під свій контроль шість районів на сході міста Мосул, який контролюють бойовики "Ісламської держави". Про це розповів високопоставлений офіцер іракської армії. "На будинках у цих районах було піднято прапор Іраку після того, як війська завдали ворогові значних втрат у живій силі та техніці", - заявив офіцер.

Іракська армія взяла під свій контроль шість районів на сході міста Мосул, яке утримують бойовики "Ісламської держави". Про це розповів високопоставлений офіцер іракської армії, повідомляє DW.

"На будинках у цих районах було піднято прапор Іраку після того, як війська завдали ворогові значних втрат у живій силі та техніці", - заявив офіцер.

За даними Reuters, іракські спеціальні сили CTS узяли під контроль Малаїн, Самах, Хадру, Каркуклі, Кудс та Караму.

Військові США заявляють, що через ситуацію у Мосулі лідер угруповання "Ісламська держава" Абу Бакр аль-Багдаді втрачає контроль над своїми бойовиками, інформує "Радіо Свобода".

"Ця заява Джона Доріана, представника міжнародної коаліції під керівництвом США, яка бореться з ісламістами в Іраку та Сирії, з'явилася після того, як 3 листопада було оприлюднено запис аль-Багдаді із закликом до своїх бойовиків не здавати Мосул. За словами Доріана, хоча достовірність запису не підтверджено, вона є спробою лідерів угруповання "Ісламська держава" комунікувати зі своїми бойовиками", - йдеться у повідомленні.

Як зазначає Haaretz, у цьому зверненні аль-Багдаді закликав терористів з Мосула "бути впевненими в перемозі над Божими ворогами", а також заохотив прихильників "ІД" до атак проти Туреччини та Саудівської Аравії.

Наразі місцеперебування керівника аль-Багдаді залишається невідомим. Систематично з'являються чутки про його смерть або поранення.

Нагадаємо, армія Іраку у середу, 2 листопада, зробила заяву про здійснений нею прорив облаштованої "ІД" лінії оборони міста. Іракці повідомили, що зайшли до міської смуги зі сходу, тоді як на західне передмістя Мосула крок за кроком беруть під свій контроль шиїти.

Урядовій армії допомагають загони курдського ополчення пешмерга.

1 листопада прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді звернувся до бойовиків "Ісламської держави" в оточеному урядовими військами Мосулі із закликом скласти зброю.

Натомість терористи викрали вісім тисяч мосульських родин, аби використовувати їх як "живий щит" під час оборони загарбаного ними міста.

Довідка

Наступ коаліції на Мосул розпочався 17 жовтня.

Це місто вважається "столицею" сунітського терористичного угруповання "Ісламська держава" ("ІД") на території Іраку.

У місті досі лишається близько 1,5 мільйона мирних мешканців.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus