Військова прокуратура закінчила розслідування щодо екс-міністра оборони Єжеля

27.09.2016 20:00

Військова прокуратура закінчила розслідування щодо екс-міністра оборони Єжеля

Головна військова прокуратура завершила спеціальне досудове розслідування в кримінальному провадженні за підозрою колишнього міністра оборони України Михайла Єжеля, підозрюваного в зловживанні владою та службовим становищем. Єжель, якого оголошено в держрозшук, може у будь-який час прибути до слідчого та особисто ознайомитися з матеріалами кримінального провадження.

Головна військова прокуратура завершила спеціальне досудове розслідування в кримінальному провадженні за підозрою колишнього міністра оборони України Михайла Єжеля, підозрюваного в зловживанні владою та службовим становищем.

Як повідомило у вівторок, 27 вересня, управління зв'язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, Єжеля підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

"Нині стороні захисту стороною обвинувачення повідомлено про завершення досудового розслідування та відкриття відповідно до вимог ст. 290 Кримінального процесуального кодексу України матеріалів кримінального провадження для ознайомлення", - йдеться в повідомленні.

Військова прокуратура поінформувала, що Єжель, якого нині оголошено в державний розшук, може у будь-який час прибути до слідчого з особливо важливих справ Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України та особисто ознайомитися з матеріалами кримінального провадження.

Як повідомлялося, 22 серпня суд дав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Єжеля у зловживанні владою, яке спричинило важкі наслідки.

Єжеля викликали на 5 вересня на допит, однак він не з'явився, а натомість написав слідчому ГПУ електронного листа, у якому "заявив, що з’являтися до слідчого не буде, оскільки, на його думку, це є недоцільним".

"Враховуючи позицію підозрюваного Єжеля, орган досудового розслідування має всі законні підстави для подальшого здійснення спеціального досудового розслідування за відсутності підозрюваного, із врученням необхідних процесуальних документів його захиснику", – додали у відомстві.

Нагадаємо, Єжель очолював Міністерство оборони з 11 березня 2010 по 8 лютого 2012 року, за часів екс-президента Віктора Януковича.

У квітні 2013 року Янукович призначив його послом у Бєларусі.

У 2015 році президент Петро Порошенко відкликав Єжеля з посади посла у Мінську.

У Генпрокуратурі повідомляли, що розшукують Єжеля як підозрюваного у справі про розтрату державних грошей, але він втік у Бєларусь.

Єжеля підозрюють у тому, що він, зловживаючи службовим становищем, умисно, в інтересах третіх осіб протягом 2011-2012 рр. видав чотири окремі доручення, за якими оплата комунальних послуг, спожитих суб'єктами господарювання, була здійснена за рахунок бюджетних коштів без подальшої компенсації (суб'єкти підприємницької діяльності були задіяні в наданні послуги з харчування особового складу Збройних сил України). Зазначеними діями завдано матеріальних збитків державі на загальну суму близько 43 млн грн.

У квітні 2015-го бєларуська прокуратура відмовилась відповідати на запит ГПУ щодо того, чи справді Єжель лікується у Мінську.

Згодом Єжель повідомив, що разом із сім'єю живе у Бєларусі, і повернеться, коли в Україну в тому випадку, якщо будуть гарантії його безпеки й з ньогознімуть звинувачення.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus