Візи для України країни ЄС скасують не пізніше початку 2017 року. На нові перешкоди чекати не варто - посол Польщі

02.03.2016 23:00

Візи для України країни ЄС скасують не пізніше початку 2017 року. На нові перешкоди чекати не варто - посол Польщі

При цьому дипломат зауважив, що скасування стосуватиметься виключно туристичних шенгенських віз. "А усі інші візи, пов'язані з дозволом працювати, з культурним чи бізнесовим обміном, залишаються", - додав Літвін.

Практичне скасування візового режиму України та Європейського Союзу відбудеться не пізніше початку 2017 року. Таку думку висловив посол республіки Польща в Україні Генрік Літвін, передає УНІАН.

"Я переконаний, що 2016 року ми почуємо остаточне позитивне рішення. А скільки відбуватиметься вхід рішення у життя вже практично, сказати важко. Але я маю надію, що в 2016 році ми почуємо рішення, і не пізніше, ніж від початку 2017 року будемо практично це реалізувати", - сказав Літвін.

За його словами, зараз "сценарій вже відомий" і немає необхідності очікувати нових перешкод.

"Ми в Польщі завжди підкреслюємо, що нам потрібно відкрити кордон та впровадити безвізовий режим з Україною. Ми знаємо дуже добре, що тут загроз ніяких нема, і це з користю для обох сторін — і для європейської, і для української", - наголосив посол.

При цьому він зауважив, що скасування стосуватиметься виключно туристичних шенгенських віз. "А усі інші візи, пов'язані з дозволом працювати, з культурним чи бізнесовим обміном, залишаються", - додав Літвін.

Посол зазначив, що режим отримання українцями національних польських віз вже й без того максимально лібералізовано. "Все, що стосується національних віз, то тут спрощено так, що важко знайти можливість далі щось спрощувати. Нагадаю, що ці візи безкоштовні", - сказав посол.

2 березня голова Верховної Ради Володимир Гройсман висловив переконання, що європейські візи для українців буде скасовано ще до кінця поточного 2016 року.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав три закони (№4054, №4055, №4056), які необхідні для отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом, однак щодо скандального закону про електронне декларування (№3755) ще тривають консультації з Єврокомісією.

Перед цим парламентська більшість у складі "БПП" та "НФ" ухвалила останню редакцію закону про електронне декларування (№ 3755) із внесеними з голосу поправками депутата від "БПП" Вадима Денисенка. Даний законопроект є останнім з пакету "безвізових законів", прийняття яких Брюссель вимагає від офіційного Києва в обмін на скасування візового режиму для громадян України.

Водночас затверджену на рівні Верховної ради версію закону гостро розкритикував голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

Громадські організації, що спеціалізуються на боротьбі з корупцією, та проевропейські партії, які вийшли зі складу владної коаліції, вимагають від Порошенка накласти вето на закон Денисенка.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus