Влада Колумбії і повстанці з FARC підписали історичну угоду про мир

27.09.2016 10:00

Влада Колумбії і повстанці з FARC підписали історичну угоду про мир

Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос і глава угруповання "Революційні збройні сили Колумбії" (РЗСК, або FARC) Родріго Лондоньо Ечеверрі, більш відомий як Тимолеон Хіменес або Тимошенко, підписали в Картахені історичну угоду про завершення конфлікту і створення міцного і стійкого миру.

Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос і глава угруповання "Революційні збройні сили Колумбії" (РЗСК, або FARC) Родріго Лондоньо Ечеверрі, більш відомий як Тімолеон Хіменес або Тимошенко, підписали в Картахені історичну угоду про завершення конфлікту і створення міцного і стійкого миру, повідомляє NEWSru.com з посиланням на ВВС.

"Нехай ніхто не сумнівається, що відтепер ми збираємося проводити політику без застосування зброї. Ми твердо маємо намір дотримуватися угоди і чекаємо того ж від уряду", - заявив Тімолеон Хіменес в ході церемонії підписання документа.

Глава угруповання проголосив закінчення війни конфлікту і попросив вибачення у жертв війни.

"Особливої уваги заслуговує політичний пакт, який націлений на те, щоб ніколи більше не використовувалася зброю в політичній боротьбі", - зазначив глава повстанців, слова якого наводить ТАСС.

"Солдати і співробітники поліції повинні перестати бачити в нас ворогів. Всі ми - діти однієї країни", - зазначив він.

Всі присутні на церемонії були одягнені в білий одяг як символ миру. Площа Картахени на березі Карибського моря, де проходила церемонія, також була прикрашена білими прапорами. На згадку про загиблих в ході конфлікту була виконана поминальна пісня.

Канал Telesur транслював церемонію в прямому ефірі. Сантос і Тимошенко підписали документ спеціальними кульковими ручками, виготовленими з бойових патронів, повідомляє РІА "Новости". Як заявив напередодні колумбійський лідер, це буде символізувати перехід від насильства до утворення і нового майбутнього для країни.

Протистояння колумбійської влади і лівих екстремістів з FARC тривало понад 50 років. Жертвами конфлікту стали близько 220 тисяч чоловік. Приблизно сім мільйонів людей втратили дах над головою.

Сторони дійшли згоди в серпні 2016 року після чотирьох років переговорів. Домовленість передбачає, зокрема, амністію для повстанців (крім тих, хто вчинив тяжкі воєнні злочини), інтеграцію екс-бойовиків в суспільство, земельну реформу і створення спеціальних судів для розслідування злочинів, скоєних за роки війни.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus