Влада Москви захопила офіс Amnesty International. Приміщення опечатано

03.11.2016 08:00

Влада Москви захопила офіс Amnesty International. Приміщення опечатано

Офіс опечатано близько 10 години ранку, а через шпарину у замку видно "якісь дроти". На папері, який наклеєно на двері офісу, значиться: "Об'єкт є власністю суб'єкта Російської Федерації місто Москва. Без представника власника в особі Департаменту міського майна міста Москви не розкривати!".

Московська влада опечатала єдиний у Росії офіс міжнародної правозахисної організації Amnesty International, змінила в приміщенні вхідні замки й відімкнула електрику, повідомив в середу, 2 листопада 2016 року, представник Amnesty International у Росії Олександр Артем'єв, передає NEWSru.com.

Інформацію підтвердив на своїй сторінці у Facebook співробітник організації Іван Кондратенко.

За словами Артем'єва, ці дії вчинено без офіційного повідомлення організації.

"Сьогодні вранці ми виявили, що офіс Amnesty у Москві опечатано, замки виламано (й вставлено нові), написано, що слід звертатися в департамент міського майна Москви з листом, аби вивезти речі", - повідомив Кондратенко.

"Усі наші комп'ютери, паперу, особисті речі - усе залишилося там, за закритими дверима. Судячи з усього, приходили рано з ранку - акумулятори для комп'ютерів щойно перестали пищати, електрику відімкнено. Жодного листа, повідомлення, навіть дзвінка - нічого не було", - додав він.

"Amnesty орендувала тут офіс понад двадцять років. Ми охайно сплачували рахунки усі двадцять років - це був перший й наразі єдиний офіс Amnesty у Росії", - зазначив представник правозахисної організації.

У прес-релізі на офіційному сайті організації мовиться, що офіс було опечатано близько 10 години ранку, а через шпарину у замку видно "якісь дроти".

На папері, який наклеєно на двері офісу, значиться: "Об'єкт є власністю суб'єкта Російської Федерації місто Москва. Без представника власника в особі Департаменту міського майна міста Москви не розкривати!" Водночас спроби з'ясувати, що сталося, за телефоном представника власника у Центральному адміністративному окрузі й у Департаменті міськмайна Москви результатів не дали.

"Здогадок немає жодних, не хочеться вірити, що все це може бути пов'язано з нашою правозахисною діяльністю. Можливо, в Мосгорімуществе вирішили переглянути відносини з нами, але в такому випадку робиться це не цивілізовано", - сказав газеті "Новая" директор правозахисного центру Сергій Нікітін . У коментарі BBC він уточнив, що організація орендує офіс безпосередньо у Мосміськмайна.

Зауважимо, що в РФ нині набирає обертів скандал з катуванням громадського активіста Ільдра Дадіна, котрий знаходиться у колонії. Спостерігачі не виключають, що ці дві події - заява Дадіна про зловживання з боку співробітників Федеральної системи виконання покарання (ФСВП) й опечатування офісу Amnesty International - можуть бути безпосередньо пов'язаними між собою.

Дадіна засуджено до позбавлення волі за абсолютно неймовірним у сучасному світі приводом - за поодинокі пікети проти правлячого в РФ політичного режиму.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus