ВР готує звернення до ЄС щодо Угоди про асоціацію

17.10.2016 16:00

ВР готує звернення до ЄС щодо Угоди про асоціацію

Голова Комітету Верховної Ради із закордонних справ Ганна Гопко закликала парламент у вівторок, 18 жовтня, проголосувати за Звернення Верховної Ради до країн-членів Європейського Союзу щодо завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію. Про це вона заявила у понеділок під час засідання Погоджувальної ради.

Голова Комітету Верховної Ради із закордонних справ Ганна Гопко закликала парламент у вівторок, 18 жовтня, проголосувати за Звернення Верховної Ради до країн-членів Європейського Союзу щодо завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію. Про це вона заявила у понеділок під час засідання Погоджувальної ради, повідомляє "Укрінформ".

"Прошу на завтра (18 жовтня - ред.) поставити в порядок денний проект постанови про Звернення Верховної Ради до держав-членів ЄС щодо завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Це - № 5238", - зазначила Гопко.

За словами парламентаря, ухвалення такого рішення наразі є актуальним, зважаючи на те, що 20 жовтня у Брюсселі відбудеться "засідання високого рівня", на якому планують також обговорити і стратегію відносин з РФ.

Раніше повідомлялось, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін обговорив з міністром закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС та скасування віз для українських громадян. Про це йшлося під час їхньої зустрічі в Люксембурзі 16 жовтня в рамках робочого візиту Клімкіна.

Раніше нідерландський прем'єр Марк Рютте заявив, що Нідерланди, найімовірніше, не будуть ратифікувати Угоду про асоціацію між Євросоюзом та Україною. Відповідно до норм ЄС, для укладення угоди про асоціацію з третьою країною, його повинні ратифікувати уряди всіх країн-учасниць союзу.

Якщо уряд Нідерландів звернеться до парламенту з пропозицією про відмову Нідерландів ратифікувати Угоду про асоціацію Україна-ЄС (УА), а голландський законодавчий орган проголосує за нього, то це автоматично поставить хрест на угоді. Про це йдеться в статті "Врятують чи знищать Нідерланди асоціацію України з ЄС?" для ZN.UA.

Автор статті зазначає, що ймовірність того, що уряд все ж внесе в парламент пропозицію про відмову Нідерландів ратифікувати Угоду про асоціацію Україна-ЄС, досить велика.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus