ВР закликала міжнародні організації та іноземні парламенти засудити дії режиму Асада та РФ у Сирії

19.10.2016 14:00

ВР закликала міжнародні організації та іноземні парламенти засудити дії режиму Асада та РФ у Сирії

Верховна Рада ухвалила звернення до міжнародних організацій, парламентів держав-членів ОБСЄ та Організації ісламського співробітництва щодо останніх подій в Сирії. Як передає УНІАН, за це рішення проголосував 241 із 322 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. ВР закликала міжнародні організації та парламенти іноземних держав засудити дії сирійського режиму та підрозділів збройних сил Російської Федерації.

Верховна Рада ухвалила звернення до міжнародних організацій, парламентів держав-членів ОБСЄ та Організації ісламського співробітництва щодо останніх подій в Сирії. Як передає УНІАН, за це рішення проголосував 241 із 322 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

ВР закликала міжнародні організації та парламенти іноземних держав засудити дії сирійського режиму та підрозділів збройних сил Російської Федерації на території Сирії з бомбардування місць скупчення або проживання цивільного населення, а також транспортних засобів, що доставляють гуманітарні вантажі для цивільного населення. У зверненні міститься заклик до Ради Безпеки ООН створити міжнародну групу слідчих з розслідування воєнних злочинів сирійського режиму та його союзника – РФ.

Також депутати закликали всіх членів Радбезу ООН у повній мірі взяти на себе відповідальність за запобігання подальшому загостренню конфлікту і вжити заходів задля відвернення гуманітарної катастрофи, яка розгортається на очах у всього людства і загрожує повторенням трагедій на кшталт Сребрениці, Руанди і Грозного.

ВР закликала міжнародні організації, зокрема ООН та Європейський Союз посилити тиск на режим Володимира Путіна з метою примушення Росії дотримуватися норм міжнародного права, прав людини та міжнародного гуманітарного права в ході збройного конфлікту в Сирії.

Також парламент закликав усі причетні сторони сприяти створенню необхідних передумов для відновлення політичного процесу врегулювання, спрямованого на створення інклюзивної перехідної влади в Сирії, а також припинити активні бойові дії на всій території Сирії, зокрема в Алеппо, і дотримуватися режиму припинення вогню відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН 2268 (2016).

ВР закликала сторони збройного конфлікту забезпечити умови створення гуманітарних коридорів для евакуації поранених.

У зверненні міститься заклик до сторін збройного конфлікту, зокрема РФ, відмовитися від застосування нападів невибіркового характеру і зброї невибіркової дії, а також інших заборонених засобів і методів ведення війни в ході бойових дій у Сирії, зокрема від застосування авіації та артилерії в місцях скупчення та проживання цивільного населення.

Також парламент закликав сторони збройного конфлікту розпочати переговори щодо політичного врегулювання конфлікту в Сирії на основі резолюцій Ради Безпеки ООН.

Міжнародні організації депутати закликають розслідувати випадки серйозних порушень міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права в ході збройного конфлікту в Сирії, зокрема воєнних злочинів і злочинів проти людяності, і притягнути до відповідальності осіб, що скоїли найсерйозніші злочини в ході збройного конфлікту на території Сирії; міжнародні організації та парламенти іноземних держав - засудити дії РФ, пов’язані з використанням збройного конфлікту в Сирії як випробувального полігону для новітніх систем і видів озброєнь.

В документі йдеться: "Збройний конфлікт у Сирії, що триває шостий рік поспіль, та останні трагічні події, що розгортаються на наших очах у Східному Алеппо, зокрема зухвале бомбардування гуманітарного конвою ООН 19 вересня 2016 року та варварські методи тотального винищення цивільного населення, змушує Верховну Раду України зробити звернення".

ВР наголошує: "Ми бачимо схожість у проведенні агресивної політики Росії як стосовно України, так і Сирії".

Як повідомлялося, в Міноборони РФ заявили, що припинять на 8 годин свої військові операції в Алеппо для проведення "гуманітарної паузи" нібито з метою дати час цивільним і повстанцям покинути місто.

Як відомо, західну частину Алеппо контролюють сили президента Башара Асада, східну - повстанські угруповання.

ЄС засудив ескалацію насильства в сирійському Алеппо і заявив, що авіаудари сирійського уряду і його російських союзників по мирних жителях є воєнними злочинами.

У ЄС підкреслили, що відповідає за захист цивільного населення насамперед сирійський режим, і засудили його дії і дії його союзників за атаки на мирних жителів, об'єкти інфраструктури та гуманітарні організації.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus