Втрата репутації – достатня підстава для відставки голови НБУ, вважає Тарута

22.10.2016 22:00

Втрата репутації – достатня підстава для відставки голови НБУ, вважає Тарута

Народний депутат Сергій Тарута (позафракційний) заявив, що у Верховній Раді України є всі підстави звільнити голову Національного банку України Валерію Гонтареву через втрату ділової репутації і довіри громадян. "Рівень довіри до керівництва НБУ наразі найнижчий за всю історію України", - заявив Тарута в ефірі телепередачі "Шустер life" в п'ятницю.

Народний депутат Сергій Тарута (позафракційний) заявив, що у Верховній Раді України є всі підстави звільнити голову Національного банку України Валерію Гонтареву через втрату ділової репутації і довіри громадян.

"Рівень довіри до керівництва НБУ наразі найнижчий за всю історію України", - заявив Тарута в ефірі телепередачі "Шустер life" в п'ятницю.

Зокрема, за словами нардепа, такою підставою є втрата бездоганної ділової репутації, відповідно до статті 18 закону України "Про Національний банк України".

Тарута зазначив, що свої вклади в банках вже втратили близько 1 млн українців і 30 тис. підприємств.

Нардеп наголосив, що ключовим елементом оздоровлення банківської системи є довіра, яка наразі відсутня. У підсумку лише кожен п'ятий українець може зважитися хоча б зрідка скористатися послугами вітчизняних банків для зберігання своїх заощаджень.

Тарута також поінформував, що МВФ дуже незадоволений результатами моніторингу українських банків. "Не треба дурити людей, треба говорити правду... МВФ зробив жорстку систему попереднього моніторингу всіх банків. І, до речі, інсайдерська інформація від представників МВФ – я зустрічався – вони дуже незадоволені ситуацією із моніторингу", - заявив Тарута

Як повідомлялося, народний депутат Тарута ініціює відставку голови НБУ Валерії Гонтаревої і створення в парламенті слідчої комісії з розслідування його діяльності. Нардеп також звернувся з відкритим листом до президента України з проханням втрутитися в ситуацію, яка склалася навколо Національного банку країни.

Фракція "Батьківщина" також виступає за звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови Національного банку України. Про це заявила лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко на засіданні Погоджувальної ради парламенту.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus