Яценюк заявив, що план розгону Майдану почав формуватися після візиту Януковича в Сочі

13.10.2016 15:00

Яценюк заявив, що план розгону Майдану почав формуватися після візиту Януковича в Сочі

Колишній прем’єр-міністр України, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк заявляє, що план розгону Майдану почав формуватися після візиту екс-президента України Віктора Януковича до Сочі. За його словами, немає сумнівів у тому, що такий план "готувався, в тому числі, за участі і за підтримки російських силовиків".

Колишній прем’єр-міністр України, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк заявляє, що план розгону Майдану почав формуватися після візиту екс-президента України Віктора Януковича до Сочі.

Як передає кореспондент УНІАН, у коментарі журналістам біля будівлі Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України після допиту екс-прем‘єр висловив думку, що "поведінка тодішнього режиму різко змінилася після візиту президента Януковича до Сочі і зустрічі з Путіним".

"За два тижні перед кривавими подіями, розгоном Майдану і перед стрільбою, була зустріч Януковича з Путіним. І, за нашою інформацією, після цього міністр внутрішніх справ Захарченко, голова Служби безпеки Якименко отримали вказівку з допомогою російських спеціальних служб невідкладно готувати план з кривавого розгону Майдану і розстрілів", - сказав Яценюк.

За його словами, немає сумнівів у тому, що такий план "готувався, в тому числі, за участі і за підтримки російських силовиків". "І в нас тоді була інформація, що російські силовики були присутні на такій нараді, і перший проект плану, який їм був продемонстрований, був ними дуже скептично сприйнятий", - сказав екс-прем`єр.

Він зауважив, що в Україні не було фахівців з таких "кривавих операцій", тоді як вони були "лише в одній країні - дружній до тодішнього режиму, - це у Російській Федерації".

"Тому в процесі слідчої дії встановлюються всі обставини, матеріали, даються всі свідчення щодо того, хто, як, за яких обставин, яка була поведінка тодішнього режиму, міг дати вказівку по силовому розгону, хто міг готувати плани", - сказав Яценюк і наголосив, що "такий план почав формуватися одразу невідкладно після приїзду Януковича із Сочі".

Яценюк також повідомив, що прокуратура на подальші допити його поки що не запрошувала.

Як повідомлялося, попередній допит Яценюка у справі Майдану відбувся 11 жовтня і тривав 5 годин. Яценюк з власної ініціативи прийшов на допит до Генпрокуратури і після закінчення розповів, що "справу ведуть багато слідчих", відзначив їхній професіоналізм і заявив, що "якщо такі люди розслідуватимуть цю справу, що її не лише буде передано до суду, а ще й отримаємо обвинувальний вирок проти колишнього режиму".

Екс-прем'єр повідомив, що ця слідча група сконцентрована на подіях із січня по лютий 2014 року, але "для того, щоб обговорити ці події, необхідно було повернутися до того, що передувало цим подіям". Тоді ж він зазначив, що частина плану, яку реалізовував Янукович, зокрема й щодо розгону Євромайдану, здійснювалася за сприяння і підтримки Росії та російських спецслужб, а сам екс-президент "був маріонеткою".

Яценюк сказав, що безпосередньо до трагічних подій на майдані Незалежності в 2014 році на допиті черга не дійшла, тому розмову зі слідчими Генпрокуратури буде продовжено наступного разу. Тоді ж він озвучив дату наступного допиту - 13 жовтня, "щоб не відтягувати".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus