Янукович перед вибором: або свободу "зекам Майдану", або "10 днів, які вразили світ"

13.01.2014 09:33

Янукович перед вибором: або свободу "зекам Майдану", або "10 днів, які вразили світ"

Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що на наступному пленарному тижні опозиція вимагатиме створити у Верховній Раді ТСК з розслідування протиправних дій правоохоронців і ухвалити рішення щодо ліквідації "звірячих назв і звірів з української міліції".

Опозиція вимагає від президента Віктора Януковича негайно забезпечити виконання закону про звільнення від покарання учасників протестів.

Про це на Майдані Незалежності заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, передає прес-служба.

"Якщо протягом найближчих 10 днів Янукович не забезпечить виконання цього закону, ми всією опозицією підемо до нього в кабінет читати йому текст цього закону", - заявив Яценюк.

Він нагадав, що на вимогу опозиції в парламенті був узвалено закон про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань: "Більше того, Янукович підписав цей закон".

"Ми вимагаємо від Віктора Януковича негайно забезпечити виконання закону, дати вказівку підлеглим випустити наших євромайдановців", - підкреслив Яценюк.

Крім того Яценюк заявив, що на наступному пленарному тижні опозиція вимагатиме створити у Верховній Раді ТСК з розслідування протиправних дій правоохоронців і ухвалювати рішення щодо ліквідації "звірячих назв і звірів з української міліції", а також - скорочення витрат на держапарат в проекті держбюджету-2014 на 20 мільярдів гривень.

За словами Яценюка, перше питання, яке буде ставити опозиція у парламенті на наступному пленарному тижні - це "створення ТСК з розслідування тих звірств, які здійснювала українська міліція по відношенню до громадян України".

"Немає довіри ні до Пшонки, ні до Януковича, ні до Захарченка. Ми як опозиція наполягаємо на ухваленні постанови про створення ТСК. І воно буде ухвалено", - заявив нардеп.

Друге завдання - це ухвалення рішення щодо спецпідрозділів української міліції.

"Вдумайтеся у ці назви: "Беркут", "Сокіл", "Грифон". Їм треба в звіринці, в зоопарку бути, а не в українській міліції. Ліквідація звіриних назв і ліквідація звірів в українській міліції - це друга наша задача", - додав Яценюк.

Також опозиція наполягатиме на перегляді законопроекту про держбюджет на 2014 рік, внесеного урядом.

За словами Яценюка, у першу чергу неприпустимо збільшення фінансування за останні 3 роки прокуратури, міліції та СБУ на більш ніж 20 млрд грн.

"Бандити не можуть фінансуватися з кишені українців. Спочатку треба стати незалежною прокуратурою, чесною міліцією і відповідальною Службою безпеки, а потім українці будуть утримувати вас на податки", - підкреслив він.

Як відомо, 19 грудня Верховна Рада проголосувала за звільнення від кримінального переслідування учасників масових акцій. Проект звільняє від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту з 21 листопада до дня набрання чинності закону.

23 грудня президент Віктор Янукович підписав цей закон.

24 грудня заступник голови Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ Павло Гвоздик заявив, що закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" не може бути застосований на практиці.

26 грудня підписаний президентом закон набув чинності.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus