Японія не визнає вибори до Держдуми РФ в окупованому Криму

23.09.2016 22:00

Японія не визнає вибори до Держдуми РФ в окупованому Криму

"Японія не визнає незаконної анексії Криму Російською Федерацією у березні 2014 року, тому відповідно і легітимності та результатів "виборів у Державну думу Російської Федерації", які було проведено в Криму 18 вересня", - йдеться у заяві посольства Японії. Також у посольстві наголосили, що Японія "підтримує територіальну цілісність та суверенітет України".

Японія не визнає результатів "виборів у Державну Думу Російської Федерації", які було проведено в Криму 18 вересня.

Обрані в Криму депутати в Литві матимуть статус небажаних осіб - Лінкявічюс

Про це йдеться у заяві посольства Японії щодо проведення виборів у Держдуму Росії в Криму.

"Японія не визнає незаконної анексії Криму Російською Федерацією у березні 2014 року, тому відповідно і легітимності та результатів "виборів у Державну думу Російської Федерації", які було проведено в Криму 18 вересня", - йдеться у заяві.

Також у посольстві наголосили, що Японія "підтримує територіальну цілісність та суверенітет України і не визнає спроби зміни статусу-кво силовими методами".

Обрані в Криму депутати в Литві матимуть статус небажаних осіб - Лінкявічюс

Литва не визнала виборів в Держдуму РФ в анексованому Криму. Вибрані там депутати не будуть вважатися Литвою такими зі всіма витікаючими з цього наслідками.

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв'ю Delfi.

За словами міністра, невизнання виборів у Криму не означає невизнання виборів до російського парламенту в цілому, однак статус обраних в Криму депутатів в Литві буде небажаним.

"Це не означає прямої оцінки виборів в цілому, це означає те, про що ми весь час говоримо, що все, що відбувається в Криму ми вважаємо незаконним. Те, що відбувалося ми не вважаємо виборами, більш того, не визнаємо результатів. І тих обраних, як стверджують, в Криму в члени Думи ми не будемо вважати депутатами Думи з усіма витікаючими звідси наслідками. Їх статус буде точно небажаним у нашій країні і, сподіваюся, що у всьому ЄС", - сказав він.

Нагадаємо, 18 вересня відбулися вибори в Держдуму РФ. Голосування проходило, в тому числі, і на території тимчасово окупованого Криму.

До Держдуми РФ за партійними списками пройшли чотири партії – "Єдина Росія" (54,42% голосів), КПРФ (13,52%), ЛДПР (13,28%) і "Справедлива Росія" (6,17%).

З урахуванням одномандатних округів, у Держдумі нового скликання "Єдина Росія" матиме конституційну більшість - 343 мандати, КПРФ – 42 мандати, ЛДПР - 39, "Справедлива Росія" - 23, три мандати отримали представники інших партій.

Депутатами Держдуми від анексованого Криму стали шість осіб від партії "Єдина Росія". За партійними списками до Ради потрапили підконтрольні Кремлю віце-прем'єр-міністри Криму Михайло Шеремет та Руслан Бальбек, а також "прокурор" Криму Наталія Поклонська.

Призначений Кремлем глава Криму Сергій Аксьонов, який очолював список "Єдиної Росії" на анексованому півострові, від депутатського мандата відмовився.

19 вересня ОБСЄ опублікувала звіт про проведення виборів в Держдуму. У ньому зазначалося, що виборча кампанія супроводжувалася низкою порушень, однак "прозорість зросла". Крім того, в ОПОРІ повідомили, що Росія за допомогою примусової паспортизації жителів Криму сфальшувала списки виборців.

19 вересня МЗС України закликало міжнародних партнерів не визнавати результати виборів до Держдуми РФ стосовно голосування на території тимчасово окупованого Кримського півострова. Про невизнання російських виборів у Криму заявили США, Румунія, Данія, Естонія, Литва, Німеччина, Швеція, Франція, Велика Британія, Канада, Польща і Туреччина. Список осіб, причетних до організації та проведення виборів 18 вересня в Держдуму в анексованому Криму, українська сторона передасть всім своїм міжнародним партнерам для внесення до санкційних списків.

20 вересня Верховна Рада України визнала нелегітимними вибори в Державну Думу РФ і відповідно її новообраний, 7-й, склад через проведення голосування у тимчасово окупованих Криму і Севастополі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus