ЮНЕСКО посилить моніторинг ситуації в окупованому Криму

19.10.2016 00:00

ЮНЕСКО посилить моніторинг ситуації в окупованому Криму

ЮНЕСКО посилює роботу з моніторингу ситуації в тимчасово окупованому Криму. Представляючи доповідь, представник Генерального директора ЮНЕСКО повідомив про її намір у співпраці з українською стороною вивчити можливість запровадження безпосереднього моніторингу ситуації на півострові у сферах компетенції ЮНЕСКО.

ЮНЕСКО посилює роботу з моніторингу ситуації в тимчасово окупованому Криму.

Як повідомили в прес-службі організації, таке рішення було ухвалене у вівторок 18 жовтня на заключному засіданні 200-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, передає "Укрінформ".

"Згідно з цим рішенням Генеральний директор ЮНЕСКО має представити чергову доповідь зі згаданого питання на наступній сесії Виконради у квітні 2017 року. З метою розробки рекомендацій щодо розв’язання гострих проблем на території тимчасово окупованого півострова у сфері компетенції ЮНЕСКО очікується направлення до Криму моніторингової місії", - зазначили в прес-службі.

Ухваленню рішення передував розгляд відповідної доповіді Генерального директора ЮНЕСКО на засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин, що відбулося 11 жовтня в рамках сесії. Доповідь висвітлює заходи Секретаріату ЮНЕСКО та інформацію про події в АРК та м.Севастополі, надану українською стороною, а також міжнародними організаціями-партнерами ЮНЕСКО.

У документі наголошується, що після незаконної окупації Росією ситуація на півострові у сфері компетенції ЮНЕСКО продовжує погіршуватися.

Представляючи доповідь, представник Генерального директора ЮНЕСКО повідомив про її намір у співпраці з українською стороною вивчити можливість запровадження безпосереднього моніторингу ситуації на півострові у сферах компетенції ЮНЕСКО.

Жодна країна не підтримала пропозицію російської делегації винести проект рішення "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)" на голосування. Таким чином, вперше за період розгляду Виконрадою питання моніторингу ситуації в тимчасово окупованому Криму рішення було ухвалено консенсусом.

Виступаючи після ухвалення рішення, член української делегації Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров навів факти кричущих порушень прав людини з боку окупаційної російської влади у сфері компетенції ЮНЕСКО, насамперед, кримських татар та українців. Він особливо наголосив, що заборона Росією діяльності Меджлісу кримськотатарського народу є найгіршим прикладом такої політики окупантів.

"Україна очікує, що така моніторингова діяльність матиме постійний та всеосяжний характер. Ми готові продовжувати та посилювати наш діалог з Секретаріатом, членами Виконавчої Ради та державами-членами ЮНЕСКО, щоб гарантувати перетворення згаданого наміру на практичні дії", - наголосив член української делегації.

Як повідомлялося раніше, ЮНЕСКО відмовилася визнавати захоплений музей-заповідник "Херсонес Таврійський" російським.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus