З 2017 року виробникам дозволили щомісяця піднімати ціни на електрику

27.09.2016 18:00

З 2017 року виробникам дозволили щомісяця піднімати ціни на електрику

З 1 січня 2017 року ліцензіати з постачання електроенергії за регульованим тарифом зможуть підвищувати тарифи на електроенергію щомісячно, але не більш ніж на 3%. На першому етапі граничний рівень підвищення тарифів не може перевищувати 3% від рівня тарифів на 1 грудня 2016 року з подальшим щомісячним підвищенням не більш ніж на 3% від рівня тарифів попереднього місяця.

З 1 січня 2017 року ліцензіати з постачання електричної енергії за регульованим тарифом зможуть підвищувати тарифи на електроенергію щомісячно, але не більш ніж на 3%.

Про це йдеться в Порядку ринкового формування роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам.

"Перехід до ринкового формування роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам, здійснюється поетапно", - йдеться у розділі постанови "Порядок розрахунку роздрібних тарифів на електричну енергію для споживачів 1-го та 2-го класів напруги на території України".

Як наголошується, на першому етапі граничний рівень підвищення тарифів не може перевищувати 3% від рівня тарифів на 1 грудня 2016 року з подальшим щомісячним підвищенням не більш ніж на 3% від рівня тарифів попереднього місяця.

Роздрібні тарифи для споживачів електричної енергії 1-го та 2-го класів напруги на території України на період відходу від застосування єдиних роздрібних тарифів на електроенергію установлюватимуться НКРЕ щомісячно, на підставі даних ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, до повного відходу від застосування єдиних роздрібних тарифів.

Якщо в розрахунковому місяці не застосовувався граничний рівень підвищення тарифів для жодного з ПРТ, то із зазначеного місяця відбувся повний відхід від застосування єдиних роздрібних тарифів.

Рішення НКРЕ щодо встановлення роздрібних тарифів оформлюватиметься постановою та оприлюднюватиметься не пізніше ніж до 23-го числа місяця, що передує розрахунковому.

Як йдеться у повідомленні про офіційне оприлюднення Порядку ринкового формування роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам, даний нормативний акт було опубліковано в "Офіційному віснику України" 23 вересня 2016 року.

Раніше голова Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив, що його відомство розгляне питання про зниження тарифів на електроенергію в лютому-квітні 2017 року.

Нагадаємо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1кВт/год. До цього він становив 118 копійок за 1кВт/год.

За даними експертів, ціна вугілля за формулою "Роттердам плюс" становить 63 долари за тонну, тоді як ціна за тонну вугілля без формули становить 44,2 долара за тонну.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus