З Центральноафриканської республіки екстрено евакуюють іноземців

11.01.2014 12:58

З Центральноафриканської республіки екстрено евакуюють іноземців

Екстрена евакуація іноземців з Центрально-Африканської республіки починається в суботу, 11 січня, в основному це громадяни сусідніх держав. Першими з охопленої конфліктом країни будуть вивезені 800 громадян Чаду, які живуть в одному з таборів поблизу столиці країни Бангі. Всього в розбитому поруч з аеропортом Бангі таборі проживають близько 2,5 тисячі чадців.

Екстрена евакуація іноземців з Центрально-Африканської республіки починається в суботу, 11 січня, в основному це громадяни сусідніх держав.

Першими з охопленої конфліктом країни будуть вивезені 800 громадян Чаду, які живуть в одному з таборів поблизу столиці країни Бангі. Всього в розбитому поруч з аеропортом Бангі таборі проживають близько 2,5 тисячі чадців, передає РИА "Новости".

Міжнародна організація з міграції також отримала запити на евакуацію громадян Нігеру, Малі, Судану і Демократичної республіки Конго.

Всього до теперішнього часу за допомогою до своїх посольствам в ЦАР звернулися понад 60 тис. громадян із сусідніх країн. 27 тис. іноземців вже покинули країну раніше.

Напередодні самопроголошений президент ЦАР Мішель Джотодіа оголосив про відхід у відставку через нездатність впоратися з ескалацією насильства в країні.

Мусульманин Джотодіа, який очолював повстанське угрупування "Селек", проголосив себе президентом ЦАР в березні 2012 року, коли "Селек" захопила владу в результаті державного перевороту. Повалений глава ЦАР Франсуа Бозізе був змушений тікати з країни.

Місяці насильства, грабежів, згвалтувань і вбивств змусили місцеву християнську громаду сформувати загони самооборони, що призвело до недавнього спалаху міжрелігійного насильства. Франція направила в ЦАР 1,6 тис. військовослужбовців, щоб відновити стабільність і порядок в країні.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus