З квітня "соціальна" ціна на газ для населення може зрости на 53% - голова НКРЕКУ

01.03.2016 13:52

З квітня "соціальна" ціна на газ для населення може зрости на 53% - голова НКРЕКУ

Глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКУ), Дмитро Вовк прогнозує збільшення "соціального" тарифу на газ для населення на 53% (на 1,900 тис. грн) - до 5,500 тис. грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ) з 1 квітня 2016 року.

Голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк прогнозує збільшення "соціального" тарифу на газ для населення на 53% (на 1900 грн) - до 5500 грн за 1 тис. куб. м з ПДВ - з 1 квітня 2016 року.

Черговий етап підвищення тарифів: дорожчає електрика і алкоголь

"Згідно з підписаним торік меморандумом з МВФ потрібно переглянути ціну до 1 квітня. Досягти 75% імпортного паритету для населення і теплокомуненерго ... з 1 квітня, я думаю, що верхня ціна (7188 грн за тис. куб. М - ІФ) незначно впаде відсотків до 10, а нижня ( "соціальна") - виросте до 5500 грн (з ПДВ)", - сказав Вовк "Інтерфакс-Україна" у кулуарах Міжнародного форуму Адама Сміта, що проходить в Києві у вівторок.

Голова НКРЕКП додав, що відповідно до закону про ринок газу, рішення про підвищення "соціальної" ціни газу для населення, а також ціни газу для теплокомуненерго (ТКЕ) має ухвалити Кабінет Міністрів України.

При цьому, згідно з чинною процедурою, Кабмін вже спізнюється із затвердженням нових цін для ТКЕ для введення їх в дію з 1 квітня.

"Тому ми пропонуватимемо, щоб рішення приймалося, але нові ціни на газ для ТКЕ починали діяти з наступного опалювального сезону", - пояснив Вовк.

За оцінкою глави НКРЕКП, після підвищення вартості газу для ТКЕ, тарифи на центральне опалення для населення можуть зрости в середньому на 80%.

Черговий етап підвищення тарифів: дорожчає електрика і алкоголь

З 1 березня 2016 року на українців чекає чергове підвищення тарифів на електроенергію. Це буде вже третій етап зростання тарифів з п'яти, передбачених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Також подорожчання чекає й акцизний збір на алкоголь, повідомляє Укрінформ.

Новий березневий тариф буде вищим за попередній на 25%. Зокрема, 1 кВт/год. обійдеться у 57 копійок при загальному споживанні до 100 кВт/год. на місяць, а при споживанні понад 100 кВт/год. - у 99 копійок. А якщо ви споживаєте понад 600 кВт/год., то за 1 кВт/год. доведеться платити вже 1,56 грн. Такі тарифи будуть встановлені як для міського, так і для сільського населення, у тому числі, у будинках з електроплитами.

Для населення, що користується електрообігрівними установками, тарифи зміняться наступним чином: при загальному об’ємі споживання до 3600 кВт/год. на місяць 1 кВт/год. коштуватиме 57 копійок, а при споживанні понад 3600 кВт/год. – 1,56 грн.

На українців з 1 березня також очікує підняття цін на алкоголь – подорожчання було перенесене з 1 січня 2016 року. Українська влада запевняє, що завдяки такому підвищенню державна скарбниця зможе відчутно поповнитися. А експерти переконані, що стрімке подорожчання лише зажене алкоголь у тінь.

Отже, акцизний збір на пиво, кріплене та ігристе вино зросте удвічі - до 2,48 грн за літр, 7,16 грн за літр та 10,4 грн за літр відповідно. Також удвічі підвищиться акцизний збір на міцні спиртні напої – до 105,8 грн за літр 100% спирту.

Нагадаємо, Національна комісія, яка здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, в рамках виконання умов меморандуму з ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом підвищила з 1 квітня минулого року мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 раза - до 3 600 грн за тисячу кубометрів палива при споживанні до 200 кубометрів газу.

У період міжсезоння - з 1 травня по 30 вересня - вартість природного газу становитиме 7 188 гривні за тисячу кубометрів незалежно від обсягів споживання.

Як повідомлялося, розпочате урядом Яценюка різке підвищення тарифів на комунальні послуги (передусім на газ та опалення) є предметом постійної критики чинного Кабміну, а також непопулярності його керівника, про що свідчать дані соцдосліджень й відмова прем'єрської партії "Народний фронт" від самостійної участі у місцевих виборах-2015. Своєю чергою, прем'єр називає запроваджені тарифи "європейськими" й таким, які демонструють зменшення енергозалежності від РФ, а також наголошує, що для малозабезпечених прошарків населення розроблено програму житлових субсидій.

Яценюк порівнює свою соціальну політику з "шокотерапією" в посткомуністичних країнах Центральної Європи початку 90-х років, а свою команду називає "урядом камікадзе".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus