За 20 років в Молдові стало втричі менше бджіл

12.01.2014 16:08

За 20 років в Молдові стало втричі менше бджіл

Молдавські сади і виноградники скоро нікому буде запилювати. Кількість бджолиних сімей у Молдові зменшилася майже втричі порівняно з дев'яностими роками минулого століття і становить сьогодні 150 тисяч. Для відновлення "бджолиної рівноваги" потрібна масштабна підтримка.

Молдавські сади і виноградники скоро нікому буде запилювати. Кількість бджолиних сімей у Молдові зменшилася майже втричі порівняно з дев'яностими роками минулого століття і становить сьогодні 150 тисяч.

Такі дані оприлюднив голова молдавської Асоціації бджолярів Штефан Кондратюк, передає Укрінформ.

"Для ефективного запилення дерев на початку дев'яностих років минулого століття у Молдові існувало близько 400 тисяч бджолиних сімей, проте їхня кількість сьогодні драматично зменшилася до 150 тисяч", - зазначив Кондратюк.

Голова асоціації також додав, що урядова фіндопомога трохи покращила ситуацію, проте для повного відновлення "бджолиної рівноваги" потрібна масштабніша підтримка.

За оцінками учених, дефіцит бджіл в Європі становить близько 13 млн сімей. У Молдові за цим показником справи йдуть найгірше.

Особливо гостро нестача відчувається також у Британії, де популяція бджіл, що скорочується, становить вже тільки чверть від необхідної.

В якості головних причин такого спаду називають використання пестицидів і хвороби комах.

Втім, як показують дослідження, в цілому в Європі кількість медоносних бджіл за п'ять років - з 2005 по 2010 - збільшилася на 7% (дані по 41 країні).

Проте площі посівів сировини для біопалива - у тому числі рапсу, соняшнику і соєвих бобів - за той же період збільшилися майже на третину.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus