За фактом розголошення Савченко прізвищ українських військових можуть завести справу - офіс обмудсмена

11.01.2017 16:00

За фактом розголошення Савченко прізвищ українських військових можуть завести справу - офіс обмудсмена

За фактом розголошення нардепом Надією Савченко прізвищ зниклих і полонених українських військослужбовців може бути порушено кримінальне провадження, каже представник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига. Чаплига констатує, що частина правозахисників вітає таку ініціативу Савченко.

За фактом розголошення нардепом Надією Савченко прізвищ зниклих і полонених українських військослужбовців може бути порушено кримінальне провадження.

Таку думку у коментарі "Українській правді" висловив представник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига.

"Закон говорить про особливий порядок оприлюднення інформації про військовослужбовців. А частина осіб зниклих або полонених на території ОРДЛО – це наші військовослужбовці. Тут є порушення закону про боротьбу з тероризмом. В цьому аспекті можливий початок якогось кримінального провадження в цій справі", – сказав Чаплига.

Разом з тим Чаплига констатує, що частина правозахисників вітає таку ініціативу Савченко, як вітає будь-які кроки щодо пришвидшення звільнення українських заручників.

"Якщо є люди, які вважають, що їхнє право на приватність є порушене, то вони можуть звертатися з заявою. Може бути відкрито кримінальне провадження за ст.182 ККУ – незаконне збирання, зберігання, використання поширення інформації про особу без її згоди. Провадження може бути відкрито слідчим або прокурором лише на підставі заяви", - сказав Чаплига.

10 січня народний депутат Надія Савченко опублікувала списки полонених у ОРДЛО і на території РФ та зниклих безвісти. Радник голови СБУ Юрій Тандіт зазначив, що списки Савченко є некоректними.

Нагадаємо, 27 грудня 2016 року представники угруповань "ДНР" та "ЛНР" заявили, що на двох готові повернути Україні 47 заручників в обмін на 690 підозрюваних в тероризмі громадян. Втім, варто звернути увагу, що раніше Савченко заявила про домовленість із бойовиками про обмін 226 затриманих на 52 українських бранців.

Наприкінці грудня українська сторона передала 15 осіб зі списку бойовиків у надії, що Росія розблокує процес звільнення 58 українських заручників, яких утримують на непідконтрольних територіях.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus