За рахунок МВФ золотовалютні резерви України зросли на 10%

05.10.2016 23:00

За рахунок МВФ золотовалютні резерви України зросли на 10%

Збільшення резервів у вересні відбулося за рахунок надходжень з трьох джерел: третього траншу від МВФ на суму 1,002 млрд доларів; пов'язаного з програмою МВФ офіційного фінансування. А саме - 1 млрд доларів від розміщення єврооблігацій Мінфіном під гарантії уряду США; коштів від розміщення ОВДП на 100,1 млн доларів.

Міжнародні резерви України на 1 жовтня 2016 року становили 15,589 млрд доларів за попередніми даними, свідчать дані з офіційного сайту Національного банку.

"Завдяки успішному завершенню другого перегляду програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду у вересні резерви зросли на 10%. Загалом за останні 12 місяців вони збільшилися на 22%", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, збільшення резервів у вересні відбулося за рахунок надходжень з трьох джерел: третього траншу від МВФ на суму 1,002 млрд доларів; пов'язаного з програмою МВФ офіційного фінансування. А саме - 1 млрд доларів від розміщення єврооблігацій Мінфіном під гарантії уряду США; коштів від розміщення ОВДП на 100,1 млн доларів.

Цьогоріч влітку обсяг резервів сягав позначки у 14 млрд.

Станом на 1 червня НБУ повідомляв про збільшення золотовалютних резервів на третину протягом попередніх 12 місяців.

Про зростання обсягу резервів Нацбанку президент Петро Порошенко повідомив 31 березня у Вашингтоні під час виступу на форумі "Боротьба України за свободу, яка триває". "Рівно рік тому, наші золотовалютні резерви дорівнювали нулю. Сьогодні, після того як минув найкритичніший рік у нашій історії, коли ми витратили 5% ВВП на національну безпеку і оборону, коли ми мали катастрофічну ситуацію з цінами на основні продукти українського експорту, ми тепер маємо 13 млрд золотовалютних резервів. Під час війни ми скоротили бюджетний дефіцит з 12% до 3%", - заявив Порошенко.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus