Захист Сущенка просить правозахисників визнати його політв'язнем

13.10.2016 16:00

Захист Сущенка просить правозахисників визнати його політв'язнем

Захист українського журналіста Романа Сущенка, що працював у Франції, домагається визнання його російськими та міжнародними правозахисними організаціями політв'язнем. Про це у себе в Twitter написав адвокат Марк Фейгін. "Ми ведемо переговори з правозахисними організаціями, російськими і міжнародними про визнання статусу Романа Сущенко як політв'язня", - написав Фейгін.

Захист українського журналіста Романа Сущенка, що працював у Франції, домагається визнання його російськими та міжнародними правозахисними організаціями політв'язнем. Про це у себе в Twitter написав адвокат Марк Фейгін.

"Ми ведемо переговори з правозахисними організаціями, російськими і міжнародними, про визнання статусу Романа Сущенка як політв'язня", - написав Фейгін.

За словами адвоката, наймасштабніші події на захист журналіста Романа Сущенка ще попереду.

Він повідомив, що в четвер вилітає на Форум вільної Росії у Вільнюсі. Фейгін підкреслив, що визволення українського журналіста Сущенка обов'язково стане темою для обговорення.

Кореспондент "Укрінформу" у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня у Москві, де перебував із приватним візитом. Його звинуватили у шпигунстві, заявивши, що він нібито є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.

Після закритих слухань 1 жовтня суд ухвалив рішення про його арешт на два місяці - до 30 листопада. Всупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Росією, Сущенку було відмовлено в основному праві побачитись з адвокатом та українським консулом.

7 жовтня слідство в РФ висунуло українському журналістові офіційне звинувачення у шпигунстві.

Марк Фейгін вважає, що звільнення його підзахисного можливе тільки через обмін і вирішити це може тільки президент Росії Володимир Путін.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus