Законопроект про спрощення дозволів на роботу в Україні для іноземців пройшов перше читання

04.10.2016 23:00

Законопроект про спрощення дозволів на роботу в Україні для іноземців пройшов перше читання

Верховна Рада в першому читанні ухвалила депутатський законопроект про спрощення видачі іноземцям дозволів на роботу і виду на проживання в Україні. За законопроект №4541 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар'єрів для залучення іноземних інвестицій (про скасування реєстрації іноземних інвестицій)".

Верховна Рада в першому читанні ухвалила депутатський законопроект про спрощення видачі іноземцям дозволів на роботу і виду на проживання в Україні. За законопроект №4541 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар'єрів для залучення іноземних інвестицій (про скасування реєстрації іноземних інвестицій та внесення змін у правила працевлаштування та проживання іноземців)" в першому читанні у вівторок, 4 жовтня 2016 року, проголосували 235 народних депутатів за необхідних 226, передає УНІАН.

Згідно з пояснювальною запискою, спрощення видачі іноземцям дозволів на роботу сприятиме залученню іноземних менеджерів і кваліфікованих іноземних працівників, що є необхідним на перших етапах розвитку дочірніх підприємств іноземних компаній в Україні.

Орім того, законопроект надає право отримувати посвідку на проживання в Україні іноземним інвесторам, які мають суттєву частку в українських підприємствах, але не працевлаштовані на них. Це дасть їм змогу проводити в Україні достатній час для контролю за діяльністю підприємств.

Як повідомлялося, 22 червня президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування обов'язковості державної реєстрації іноземних інвестицій".

Документ було проголосовано у парламенті 31 травня 2016 року. Він спрощує порядок залучення інвестицій і запроваджує заявний принцип державного обліку інвестицій, згідно з яким усю статистичну інформацію надають підприємства з іноземним капіталом і банки.

Як повідомлялося, чинна в Україні норма про держреєстрацію інвестицій становила великі корупційні ризики й не була необхідною, оскільки участь іноземного капіталу в статутних фондах українських підприємств прописується в їхніх статутах, які, у свою чергу, підлягають обов'язковому обліку.

Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України (акціонерний капітал нерезидентів) на 31 грудня 2015 року становив 43,371 млрд доларів, що на 2,373 млрд доларів, або на 5,19%, нижче від показника на початок минулого року на рівні 45,745 млрд доларів.

Водночас обсяг освоєних капітальних інвестицій в Україні в січні-грудні 2015 року становив 251,154 млрд гривень, що на 1,7% нижче від показника за аналогічний період 2014 року.

У 2016 році уряд розраховує залучити близько 5 млрд доларів інвестицій.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus