Затримано спільника екс-голови Держлісагентства України

30.09.2016 13:00

Затримано спільника екс-голови Держлісагентства України

Співробітники Генеральної прокуратури України на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду Києва затримали активного учасника запровадженої колишнім головою Держлісагентства злочинної схеми вимагання грошових коштів від імпортерів лісової продукції в період 2011-2014 років, який з серпня 2016-го перебував у розшуку.

Співробітники Генеральної прокуратури України на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду Києва затримали активного учасника запровадженої колишнім головою Держлісагентства злочинної схеми вимагання грошових коштів від імпортерів лісової продукції в період 2011-2014 років, який з серпня 2016-го перебував у розшуку. Про це повідомили в Управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури. (У вищезгаданий період Держлісагентство очолював Віктор Сівець – ред.).

За даними ГПУ, вказана особа, наближена до колишнього керівництва Державного агентства лісових ресурсів України, брала безпосередню участь у висуненні вимог представникам іноземних компаній, які імпортували деревину з України у період 2011-2014 років, щодо сплати так званих "відкатів" за отримання дозволів на необхідні обсяги зазначеної продукції.

"Діючи за попередньою злочинною домовленістю з керівництвом Держлісагентства України у зазначений період, шляхом вимагання, підозрювані особи одержали неправомірну вигоду на загальну суму коштів понад 140 млн грн, які легалізували за допомогою офшорних компаній", - підкреслюється в повідомленні.

29 вересня слідчий суддя Печерського райсуду Києва задовольнив клопотання органу досудового розслідування та стосовно підозрюваного обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Наразі проводяться необхідні слідчі та процесуальні дії.

Як уточнили в ГПУ, дії цього учасника злочинної схеми кваліфіковано за ч.5 ст.27 (у цій статті дається визначення окремих видів співучасників: виконавця, організатора, підбурювача і пособника), ч.4 ст.368 (одержання хабара), ч.3 ст.209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) КК України, за які передбачено відповідальність, відповідно, у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна (ч.4 ст.368 КК України), а також позбавлення волі на термін від 8 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до трьох років з конфіскацією майна (ч.3 ст.209 КК України).

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus