Заворушення в Венесуелі: загинув поліцейський, більше сотні протестувальників постраждали

27.10.2016 09:00

Заворушення в Венесуелі: загинув поліцейський, більше сотні протестувальників постраждали

У Венесуелі ширяться заворушення, викликані протистоянням опозиції і президента Мадуро, який відклав підготовку до референдуму з приводу свого імпічменту. Глава МВС Нестор Ріверола повідомив про загибель одного з поліцейських, поранених під час зіткнень з протестуючими. Лідер опозиції країни Енріке Капрілес повідомив увечері в середу, що понад 120 учасників демонстрацій отримали поранення.

У Венесуелі ширяться заворушення, викликані протистоянням опозиції і президента Мадуро, який відклав підготовку до референдуму з приводу свого імпічменту. Глава МВС Нестор Ріверола повідомив про загибель одного з поліцейських, поранених під час зіткнень з протестуючими. Лідер опозиції країни Енріке Капрілес повідомив увечері в середу, що понад 120 учасників демонстрацій отримали поранення, передає NEWSru.com.

Організація Foro Penal повідомила, що арешти опозиціонерів були проведені в п'яти з 23 штатів Венесуели: Міранда, Сукре, Гуаріко, Нуева-Еспарта і Тачіра, передає ТАСС.

Капрілес заявив, що Ніколас Мадуро несе відповідальність за сутички, що сталися в середу в ході масових протестних мітингів у країні. Він також заявив, що опозиціонерів заарештовували за особистим наказом президента країни.

Венесуела переживає новий виток політичної кризи. До нього привело рішення Національної виборчої ради (НІС) відкласти на невизначений термін проведення другого етапу підготовки до референдуму з питання дострокового припинення повноважень глави держави. Він повинен був пройти з 26 по 28 жовтня, і в ході його політичним противникам Мадуро потрібно було зібрати 4 млн підписів виборців.

Ситуація ускладнюється тим, що процедура імпічменту президента в конституції не прописана. Контрольований опозицією парламент минулого вівторка ухвалив розглянути можливість відсторонення президента від влади. Депутати проголосували "за відкриття процесу щодо Ніколаса Мадуро" і за те, щоб парламентська комісія почала вивчати "можливу кримінальну і політичну відповідальність, а також відхід з поста" глави держави. Президент зі свого боку пообіцяв не допустити "парламентського перевороту" і зробити все можливе для захисту миру в Венесуелі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus