Жебрівський: на відновлення Донбасу в 2016 році витратимо до 7 млрд. гривень

05.03.2016 18:00

Жебрівський: на відновлення Донбасу в 2016 році витратимо до 7 млрд. гривень

У 2016 році у відновлення об'єктів інфраструктури Донецької області планується вкласти загалом близько 6,5-7 млрд грн. Про це повідомив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський. "Фактично кожен тиждень ми щось відкриваємо, закупляємо. І це ще я не запустив процес використання тих великих коштів, які накопичено за половину 2015 року", - заявив Жебрівський.

У 2016 році у відновлення об'єктів інфраструктури Донецької області планується вкласти загалом близько 6,5-7 млрд грн. Про це повідомив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, передає "Укрінформ".

"Фактично кожен тиждень ми щось відкриваємо, закупляємо. І це ще я не запустив процес використання тих великих коштів, які накопичено за половину 2015 року - десь близько 4,5 млрд грн. Крім того, буде долучатися ресурс міських бюджетів, приватників. Ми вважаємо, що у цьому році вкладеться мінімум 6,5-7 млрд грн у відновлення інфраструктури Донеччини. Це загальні кошти - і бюджетні, і спонсорів, у тому числі міжнародних", - заявив Жебрівський.

За його словами, список усіх об'єктів буде оприлюднений вже у найближчі дні: "Наразі завершується заслуховування і, можливо, на наступному тижні ми оприлюднимо список усіх об'єктів у кожному районі і місті, які за цей ресурс будемо відновлювати".

Жебрівський додав, що ведуться постійні та активні роботи з відновлення інфраструктури на звільнених територіях Донеччини, однак вони не отримують належної уваги з боку ЗМІ, передусім, місцевих.

Він вказав на те, що лише за минулий тиждень відновлено 4 об'єкти в області. Так, 26 лютого було відкрито крило дитячого садочку, у тому числі, для дітей з особливими потребами, у Білозерську (Добропільський район) - витрачено 3,5 млн грн фінансового ресурсу разом з ПРООН та урядом Японії. Відкрито також центр позашкільної освіти у Краматорську - 3,3 млн грн від ПРООН та уряду Японії. Перенесено на 3,6 км від лінії розмежування ЛЕП у Красногорівці (близько 2,7 млн грн спільно з обленерго та ДТЕК). Крім того, спільно із ЗСУ відбулося відкриття мосту в районі Павлополя-Чермалика.

Ще раніше був відбудований будинок у Слов'янську, закуплено 60 автомобілів швидкої допомоги на майже 100 млн грн, вкладено близько 100 млн грн у відділення кардіохірургії та дитячої хірургії. У найближчих планах - відкриття наприкінці березня ще одного відновленого будинку у Слов'янську (20 квартир) та закупівля пожежних автомобілів спільно з ДСНС на наступному тижні, зазначив Жебрівський.

Відомий міжнародний економіст Андерс Аслунд підрахував, що приблизні витрати на відновлення зруйнованого війною Донбасу можуть сягнути 20 млрд доларів.

"Загальна вартість відновлення, очевидно, буде більшою ніж 10 млрд доларів та, ймовірно, сягатиме 20 млрд доларів, або майже чверті нинішнього ВВП України", - зауважив експерт, додавши, що здебільшого це капітальні витрати.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus