20 жовтня парламенти Литви, Польщі та України синхронно ухвалять заяву щодо історичних подій

18.10.2016 15:00

20 жовтня парламенти Литви, Польщі та України синхронно ухвалять заяву щодо історичних подій

В четвер парламенти Литви, Польщі та України синхронно ухвалять заяву щодо історичних подій, що мали місце на початку другої світової війни, сказав голова Верховної Ради України Андрій Парубій. За його словами, йдеться про події, які відбулися "на наших землях з початку Другої світової війни".

В четвер парламенти Литви, Польщі та України синхронно ухвалять заяву щодо історичних подій, що мали місце на початку другої світової війни.

Як передає кореспондент "УНИАН", про це сказав голова Верховної Ради України Андрій Парубій в коментарі журналістам.

Парубій закликав керівництво Польщі не давати офіційних оцінок щодо фільму "Волинь"

За його словами, йдеться про події, які відбулися "на наших землях з початку Другої світової війни".

"Власне, в цій заяві ми передбачаємо вказати хто був винуватим цієї трагедії, яка сталася на наших землях - а винуватцями були Російська імперія, німецький нацизм, які розпочали Другу світову війну", - наголосив Парубій.

Як зауважив голова ВР, "для нас важливо, щоб напругу, яка виникла між Польщею та Україною влітку цього року, було знято, і щоб всі історичні інсинуації було відкинуто".

Він повідомив, що в середу також відбудеться одночасне засідання трьох комітетів парламентів України, Польщі та Литви.

"А в четвер я буду ініціювати винесення на український парламент відповідної заяви, яка відбудеться синхронно з прийняттям відповідної заяви і в парламенті Польщі, і в парламенті Литви, в якій буде спільно зазначено, хто був винуватцем трагедії на наших землях всередині минулого століття, і зазначено, що російський імперіалізм на сьогодні продовжує ту ж саму імперську політику, яку проводив в попередньому столітті", - зазначив Парубій.

Він додав, що "це буде досить унікальна річ, коли три парламенти одночасно дадуть не просто оцінку спільній історії, але й дадуть оцінку теперішнім діям російського імперіалізму".

Відзначимо, останнім часом між Польщею та Україною зростає напруженість з історичної оцінки Волинської трагедії. У вересні Україна і Польща домовилися про спільну роботу істориків, спрямовану на примирення між українським і польським народами.

Крім того, народні депутати взяли заяву Верховної Ради України "У зв'язку з ухваленням Сенатом і Сеймом Республіки Польща постанов від 7 липня 2016 року і 22 липня 2016 року про оцінку польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни", в якому запропонували Польщі припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії.

Раніше український президент Петро Порошенко закликав не політизувати історичне минуле і підкреслив, що не можна дозволити панувати антиукраїнським або антипольських настроїв, від яких виграє третя сторона - країна-агресор.

Парубій закликав керівництво Польщі не давати офіційних оцінок щодо фільму "Волинь"

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закликав керівництво Польщі не давати офіційних оцінок щодо фільму "Волинь".

Про це він сказав в коментарі журналістам, відповідаючи на запитання, чи дивився він фільм режисера Войцеха Смажовського "Волинь".

"Я читав рецензії на цей фільм, безпосередньо його бачити я не міг, але мав багато розмов з того приводу з керівниками польської держави. І я просив їх, щоб вони не давали жодних оцінок. Бо поки це є просто фільм, то його можна трактувати як мистецьку дію певного режисера, але якщо будуть керівники Польщі давати офіційну оцінку, то це вже може виглядати для України як позиція держави", - наголосив спікер.

Парубій зауважив, що налаштований на те, щоб не дозволити "розпалювати конфлікт між Україною і Польщею, і всі провокаційні дії, які спрямовані на це, ми повинні відсікати". "Бо на нашому головному фронті проти російського імперіалізму, проти російської агресії, ми повинні стояти плече до плеча з нашими сусідами - державами, як це було і під час Майдану. Я сподіваюся, що ми не дозволимо розпалити конфлікт між нашими державами", - наголосив він.

Фільм "Волинь" 7 жовтня вийшов в прокат в Польщі. Фільм викликав бурхливу дискусію в інтелектуальних колах Польщі та журналістському середовищі. На думку одних, цей фільм повинен прискорити процес польсько-українського примирення, на думку інших, він лише розпалить емоції, поглибить взаємні стереотипи і не буде сприяти нормалізації відносин в історичній площині.

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає, що такого роду фільми можуть розпалювати ворожнечу між українцями і поляками.

Прес-секретар МЗС Мар'яна Беца повідомила, що показ фільму в Києві за взаємною згодою сторін перенесли на більш пізній період.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus