ЗМІ дізналися про наслідки відмови Нідерландів від ратифікації асоціації Україна-ЄС

08.10.2016 18:00

ЗМІ дізналися про наслідки відмови Нідерландів від ратифікації асоціації Україна-ЄС

Якщо уряд Нідерландів звернеться до парламенту з пропозицією про відмову Нідерландів ратифікувати угоду про асоціацію Україна-ЄС (СА), а голландський законодавчий орган проголосує за нього, то це автоматично поставить хрест на угоді.

Якщо уряд Нідерландів звернеться до парламенту з пропозицією про відмову Нідерландів ратифікувати угоду про асоціацію Україна-ЄС (СА), а голландський законодавчий орган проголосує за нього, то це автоматично поставить хрест на угоді.

Про це йдеться в статті "Вврятують чи знищать Нідерланди асоціацію України з ЄС?" для ZN.UA.

Автор зазначає, що ймовірність того, що уряд все ж внесе в парламент пропозицію про відмову Нідерландів ратифікувати угоду про асоціацію Україна-ЄС, досить велика.

Ухвалення голландським парламентом даної пропозиції означає, що угода не працюватиме. Більш того, припинить свою дію і т.зв. тимчасове застосування СА, введене на період ратифікації, тобто поки всі 28 країн не ухвалять рішення щодо ратифікації документа.

Таким чином, в разі негативного рішення Нідерландів, що останніми висловлюють свою волю, зона вільної торгівлі Україна-ЄС припинить існування, також завершиться реалізація і секторальної частини угоди.

За інформацією джерел ZN.ua в українському уряді, у Нідерландів є три основні "стурбованості" щодо українського питання.

По-перше, голландці, як показали підсумки референдуму, і як сигналізує сьогодні Гаага, переживають, що Угода може стати першою сходинкою на шляху України до членства в ЄС. Як зазначає автор, ці переживання надумані, оскільки головним розчаруванням українців в угоді була якраз відсутність європейської перспективи в преамбулі документа.

По-друге, голландців турбує співпраця ЄС з Україною в оборонній сфері. На думку Гааги, питання безпеки - це прерогатива НАТО, а не ЄС. Автор вважає і цю "стурбованість" надуманою, оскільки "оборонна" частина Угоди - вельми слабка і ні до чого серйозного ЄС не зобов'язує. "А наскільки Євросоюз "готовий" допомагати Україні в оборонній сфері, демонструє російсько-український конфлікт і неготовність ЄС розгорнути не тільки військову, але навіть громадянську місію на Сході України", - додає автор статті.

По-третє, жителів Нідерландів турбує, що завдяки угоді Україна може отримати прямий доступ до фінансів ЄС. Але знову ж таки, оскільки Україна не є кандидатом на вступ до ЄС і угода жодним чином їй цей статус не гарантує, то і доступ до фондів ЄС наша країна автоматично отримати не може, пише автор.

Скромні суми, що виділяються ЄС Україні, не йдуть у жодне порівняння ні з обсягами фінансування країн-кандидатів, ні за допомогою, що надається ЄС, наприклад, Греції. Крім того, громадяни Нідерландів переконані, що угода дасть можливість українцям вільно пересуватися Європою (і, головне, по Голландії) з метою працевлаштування, також турбують жителів Нідерландів і добре відомі європейцям українські проблеми з верховенством права і корупцією.

Автор нагадує, що угода про асоціацію не має ніякого відношення до підготовлюваного безвізового режиму (це зовсім інший переговорний процес), а безвізовий режим, в свою чергу, не дає права на працевлаштування і буде введений лише для короткострокових поїздок українських громадян до Європи в туристичних, ділових, сімейних та інших цілях.

Раніше нідерландський прем'єр Марк Рютте заявив, що Нідерланди, найімовірніше, не будуть ратифікувати угоду про асоціацію між Євросоюзом та Україною. Відповідно до норм ЄС, для укладення угоди про асоціацію з третьою країною, його повинні ратифікувати уряди всіх країн-учасниць союзу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus