ЗМІ: наркоторговців на Філіппінах вбивають таємні поліцейські ескадрони

04.10.2016 15:00

ЗМІ: наркоторговців на Філіппінах вбивають таємні поліцейські ескадрони

Кореспондент The Guardian, щоб почути це з вуст старшого офіцера Національної поліції Філіппін, приїхав в один з борделів в Манілі, де поліцейський призначив йому зустріч. Щоб його не було видно, він сів за бісерною завісою в одній із задніх кімнат і тільки після цього погодився розповісти про участь поліції у вбивствах, які захлеснули країну останнім часом.

Британська газета The Guardian поспілкувалася з одним із представників філіппінської поліції, який активно займається боротьбою з наркоманією в рамках оголошеної новим президентом країни Родріго Дутерте кампанії. Журналісти з'ясували, що влада фактично дали поліцейським карт-бланш на позасудові розправи.

Раніше повідомлялося, що багато наркоторговців були вбиті якимись "невідомими дружинниками", однак, як видно, велика кількість подібних вбивств лежить на плечах "таємних поліцейських загонів", зазначає NEWSru.com.

На тлі закликів самого Дутерте до позасудових розправ над наркоманами інформація, отримана від поліцейського, який побажав залишитися невідомим, виглядає цілком логічною, однак укупі з показаннями колишнього найманого вбивці, який звинуватив Дутерте в убивствах опонентів під час керування містом Давао, виходить, що глава держави знову фактично створив каральні загони.

Сам поліцейський це визнає і навіть в якомусь сенсі вітає: "Ми не настільки погані поліцейські або погані люди. Ми просто інструмент, ми як ангели, яких Бог, знаєте, послав забрати назад на небо ці погані душі, щоб очистити їх". Саме в такому ключі він бачить свою роль у вбивстві 87 осіб за останні три місяці.

Кореспондент The Guardian, щоб почути це з вуст старшого офіцера Національної поліції Філіппін, приїхав в один з борделів в Манілі, де поліцейський призначив йому зустріч. Щоб його не було видно, він сів за бісерною завісою в одній із задніх кімнат і тільки після цього погодився розповісти про участь поліції у вбивствах, які захлеснули країну останнім часом.

Поліцейський запевнив, що вбивають вони не заради задоволення, вони ж не якісь там "маніяки". Він упевнений, що існує більш висока мета. Він повторив свою аналогію про божих посланників: "Ми тут як ангели. Як святий Михайло та святий Гавриїл". Офіцер вперше підтвердив, що вбивства офіційно санкціоновані, хоча розпорядження і є таємним. Виходить, що влада наказала їм позбавити вулиці від небажаних громадян.

"Вони створили нас. Фраза" вони випустили звіра з клітки ", щоб нейтралізувати цих злочинців, цілком вірна", - заявив він. Офіцер розповів, що є членом одного з 10 новостворених таємних поліцейських спецзагонів, в кожен з яких входить до 16 оперативників.

Він стверджує, що команди координуються з метою "нейтралізовувати ціль": підозрюваних у вживанні наркотиків, в торгівлі забороненими препаратами та злочинців. Кожен таємний оперативник має свій числовий код, який служить для нього позивним. З центру для них надходить досьє на майбутню жертву.

"Наприклад, вони посилають нам фотографію, профайл цієї людини. Після цього один або двоє з моєї команди йдуть до його місця проживання, щоб провести перевірку, чи дійсно він наркоторговець, - розповів співрозмовник газети. - Ми зважуємо отримані дані, після чого можемо вершити своє власне правосуддя. І уряд, звичайно, наказує нам зробити це".

За його словами, вбивства в основному відбуваються в нічний час, їх виконують офіцери в капюшонах, одягнені у все чорне. За одну або дві хвилини вони виводять певних людей з їх будинків і вбивають на місці - швидко, точно, без будь-яких свідків, розповів поліцейський.

Після цього вони або перевозять тіла в інше місто, або кидають під мостами, або обмотують голову трупа липкою стрічкою, прикріплюючи картонну табличку, на якій написано, що це "наркобарон" або "барига".

"Ми ставимо таблички для того, щоб на них орієнтувалися засоби масової інформації або ті, хто буде розслідувати їх смерть", - відзначає поліцейський, додаючи, що ці таблички, можливо, приведуть їх до думки: "Чому я повинен розслідувати вбивство цього хлопця, адже він торговець наркотиками, він насильник, я краще розслідую іншу справу".

Офіцер поліції в жартівливій формі зауважив, що зараз на Філіппінах можна легко вбити будь-яку людину. "Ви можете вбити його, обліпити клейкою стрічкою, і всі думатимуть, що хлопець займався продажем наркотиків", - сказав він.

Родріго Дутерте вступив на посаду 30 червня. Будучи кандитатом в президенти, він обіцяв перемогти наркоторгівлю в країні будь-якими засобами. Під час передвиборної кампанії Дутерте закликав філіппінців вбивати наркоторговців і навіть заявив, що вб'є власних дітей, якщо вони спробують наркотики.

За місяці його правління відбулося близько 3,6 тисячі вбивств, приблизно 1375 чоловік були вбиті під час поліцейських операцій, більш 2233 чоловік стали жертвами так званих дружинників, які теж фактично отримали дозвіл вбивати без суду. Однак скільки подібних вбивств лежить на совісті поліцейських з таємних каральних загонів, невідомо.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus