ЗМІ опублікували частину сирійської угоди між Росією і США

23.09.2016 10:00

ЗМІ опублікували частину сирійської угоди між Росією і США

Американське агентство АР опублікувало текст, який називає угодою по Сирії, підписаною між Росією і США і не оприлюдненою на прохання американської адміністрації. У російському МЗС підтвердили справжність документа, але вказали, що це лише один з п'яти елементів угоди. У документі з п'яти пунктів йдеться про зниження насильства, відновленні гуманітарного в районі міста Алеппо на півночі Сирії і створення Спільного виконавчого центру.

Американське агентство АР опублікувало текст, який називає угодою по Сирії, підписаною між Росією і США і не оприлюдненою на прохання американської адміністрації. У російському МЗС підтвердили справжність документа, але вказали, що це лише один з п'яти елементів угоди, пише NEWSru.com.

У документі з п'яти пунктів йдеться про зниження насильства, відновленні гуманітарного в районі міста Алеппо на півночі Сирії і створення Спільного виконавчого центру. Документ передбачає в якості першої фази припинення вогню на термін в 48 годин. При дотриманні цієї умови по закінченні двох діб режим повинен бути продовжений на термін, узгоджений сторонами конфлікту.

Третій пункт присвячений відведенню військ від дороги Кастелло в Алеппо. Зокрема сирійська армія повинна відвести бронетехніку і особовий склад, зберігши два спостережні пункти. Дії ж заколотників будуть залежати від загонів курдів - якщо вони "відійдуть на 500 метрів на південь від дороги Кастелло", опозиційні угруповання повинні зробити те ж саме. Крім цього, гарантується безпека всіх, хто захоче покинути Алеппо, використовуючи Кастелло, включаючи заколотників, передає ТАСС.

Четвертий пункт угоди обумовлює обмеження на польоти авіації сирійської армії над територіями, підконтрольними опозиції. У п'ятому пункті йдеться про створення спільного виконавчого (імплементаційного) центру.

Після публікації тексту угоди офіційний представник російського МЗС Марія Захарова заявила, що AP опублікувало лише один з п'яти документів, які підписали Росія і Сирія. Вона підкреслила, що мова йде про пакетну угоду.

"Документ російсько-американських домовленостей від 9 вересня, який виявився в розпорядженні західних інформаційних агентств, є лише одним документом з цілого пакета, в якому налічується п'ять документів. Ми закликали американську сторону опублікувати ці документи", - цитує представника МЗС "Інтерфакс".

Вона додала, що оприлюднення таких документів буде сприяти їх реалізації.

"Дивно, що це було зроблено таким чином, і документ замість того, щоб бути опублікованими, наприклад, на офіційному ресурсі держдепу і МЗС ... Замість цього був даний шматок", - вказала також Захарова.

Про новий план щодо примирення сторін і зниження рівня насильства в Сирії глава МЗС РФ Сергій Лавров і держсекретар США Джон Керрі оголосили 9 вересня після багатогодинних переговорів у Женеві.

12 вересня новий план по Сирії вступив в силу, проте повний текст угоди не був оприлюднений. Росія неодноразово закликала США опублікувати текст. Адміністрація США пояснювала відмову міркуваннями безпеки.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus