ЗМІ озвучили ТОП-5 політичних подій 2013 року

30.12.2013 13:48

ЗМІ озвучили ТОП-5 політичних подій 2013 року

Наприкінці року існує традиція підбивати підсумки. Настав час згадати, що хвилювало, радувало і засмучувало жителів України і представників її політикуму. Видання "Комсомольская правда в Украине" представило свою версію найбільш значущих для українців подій року, що минає.

Наприкінці року існує традиція підбивати підсумки. Настав час згадати, що хвилювало, радувало і засмучувало жителів України і представників її політикуму. Видання "Комсомольская правда в Украине" представило свою версію найбільш значущих для українців подій року, що минає.

1. Підсумки Вільнюса

Саміт "Східного партнерства" був визначальним вектором року. Йому було підпорядковано всю зовнішню політику президента Віктора Януковича. Він провів, без перебільшення, десятки зустрічей з європейськими політиками. Але за тиждень до завершальної зустрічі у Литві Кабмін постановив, що Україна зупиняє євроінтеграцію і буде чекати більш вигідних умов. У Вільнюсі президента Віктора Януковича намагалися переконати, але він відмовився підписувати Асоціацію. Пізніше заявив про те, що робоча група, яка розробляє угоди діяла з порушеннями і зрадила національні інтереси. Тож тепер все треба починати з чистого листа.

2. Підсумки Майдану

Після дев'яти років затишшя після 2004 народ знову сколихнув Майдан. Люди зібралися напередодні Вільнюського саміту, вимагаючи підписання асоціації з ЄС. Протести спалахнули з новою силою, коли комусь спало на думку витіснити людей, що залишилися, з площі під приводом встановлення новорічної ялинки. Ніч на 30 листопада була кривавою. І вже на ранок Майдан зібрав сотні тисяч людей. Люди стоять до цих пір і сподіваються зустріти Новий рік на площі. Поки не ясно, на чиєму боці перемога - людей або війни за владу.

3. Підсумки відносин між Україною і Росією

Літо і початок осені пройшли під прапором "торгівельної війни". Головний санлікар Геннадій Онищенко (нині у відставці - ред.) знайшов шкідливі для російського шлунка елементи в українських цукерках і сирах. До слова, він вже забороняв грузинську мінералку, білоруську та литовську молочку, чеська алкоголь. Потім були складнощі на кордоні, коли російська митниця в односторонньому порядку змінила правила оформлення вантажів і фури тижнями чекали своєї черги на нашому боці кордону. Подальший результат визначили переговори 17 грудня. На зустрічі в Москві президенти Володимир Путін і Віктор Янукович домовилися про знижку на газ і кредит у 15 мільярдів доларів.

4. Підсумки української опозиції

Цей рік не був легким для екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Ще в січні її звинуватили у вбивстві Євгена Щербаня. Це третя і найбільш серйозна справа проти неї. Якщо звинувачення доведуть, то їй загрожує довічне ув'язнення. Але за рік серйозних зрушень у справі не було. Найбільш вдалим 2013 рік був для екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка - після трьох років ув'язнення він вийшов на свободу. Він відсидів більше половини терміну. Президент Віктор Янукович підписав указ про помилування Луценка, звільнивши його від подальшого покарання.

5.Підсумки Ради

5 лютого, в день відкриття сесії, опозиціонери заблокували трибуну. Запевняли, що не всі депутати голосують особисто і вимагали закону про персональне голосування. Вони були налаштовані серйозно і блокували трибуну майже два місяці. 4 квітня депутати більшості зібралися на виїзне засідання в стінах одного з комітетів на вулиці Банковій. Тим часом усередині Ради відбувалися пертурбації : було помічено переходи з однієї фракції в іншу, вихід у позафракційність.

2013 року суд створив небувалий прецедент: трьох депутатів позбавили мандатів. Причина - сумісництво депутатської роботи і сторонньої діяльності. Це заборонено за законом, але раніше на подібні випадки закривали очі. Троє парламентаріїв Раду покинули, але ще п'ятеро туди потрапили після недавніх довиборів 15 грудня. За попередніми даними, до парламенту потрапили Віктор Пилипишин, Михайло Поплавський , Леонід Даценко, Микола Круглов і Руслан Бадаєв.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus