ЗМІ повідомляють про підготовку ЦРУ до кібер-операції проти Росії. Кремль обіцяє відреагувати

15.10.2016 18:00

ЗМІ повідомляють про підготовку ЦРУ до кібер-операції проти Росії. Кремль обіцяє відреагувати

В адміністрації президента США Барака Обами розглядають безпрецедентну таємну операцію щодо Росії як відповідь на російське хакерське втручання в американську передвиборчу кампанію. Чиновники стверджують, що ЦРУ було доручено розробити варіанти для Білого Дому з "підпільної" кібер-операції, яка призначена для залякування керівництва в Кремлі.

В адміністрації президента США Барака Обами розглядають безпрецедентну таємну операцію щодо Росії як відповідь на російське хакерське втручання в американську передвиборчу кампанію.

Кремль пообіцяв відповісти на можливу хакерську атаку ЦРУ

Про це повідомили чиновники з американської розвідки, передає NBC News.

Чиновники стверджують, що ЦРУ (Центральне розвідувальне управління) було доручено розробити варіанти для Білого Дому з "підпільної" кібер-операції, яка призначена для залякування керівництва в Кремлі.

Джерела не уточнили, які конкретні заходи розглядає ЦРУ, проте повідомили, що агентство вже приступило до вибору цілей і почало інші приготування для кібер-операції.

Крім того, колишні співробітники спецслужб повідомили, що ЦРУ зібрало багато документів, які могли б викрити сумнівні тактики президента Росії Володимира Путіна.

Нагадаємо, американські чиновники, знайомі з розслідуванням хакерських атак, заявляли, що існує все більше свідчень того, що уряд Росії постачає WikiLeaks зламані електронні листи, що стосуються президентських виборів у США.

Віце-президент США Джо Байден після недавніх нападів на американські політичні організації, пригрозив Москві "відчутними наслідками".

Кремль пообіцяв відповісти на можливу хакерську атаку ЦРУ

У Кремлі обіцяють відреагувати на хакерську атаку ЦРУ на російське керівництво, повідомлення про підготовку якої з'явилися в ніч на суботу, 15 жовтня, в американських ЗМІ, пише NEWSru.com.

Москва буде реагувати на плани ЦРУ щодо хакерських атак, заявив в суботу помічник президента РФ Юрій Ушаков.

"Це вже на межі хамства", - сказав Ушаков.

Пізніше повідомлення про можливу атаку прокоментував і прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, який заявив, що така непередбачуваність небезпечна: "Доводиться вживати заходів щодо захисту інтересів, якось хеджувати свої ризики. І не тільки нам, тому що така непередбачуваність небезпечна для всього світу".

Американська телекомпанія NBC з посиланням на джерела в розвідувальних службах повідомила, що плани хакерської атаки в адміністрації США обговорюють в якості заходів у відповідь на передбачуване втручання російських хакерів в американські президентські вибори. Джерела не уточнили, про які конкретно заходи йде мова, але відзначили, що розвідувальне управління вже почало "відкривати кібер двері" і вибирає цілі для майбутньої операції.

Два колишні співробітники ЦРУ, які "працювали над Росією", розповіли NBC, що Вашингтон вже не перший раз дає розвідці таке завдання, однак, в кінцевому рахунку, завжди відмовляється від задуманого.

"Ми ніколи не наважувалися використовувати наші напрацювання, але це політичне рішення. Якщо хтось вирішив: "З нас досить", то ми дійсно можемо багато зробити. Перший крок: нагадати росіянам, що в цю гру можуть грати двоє. Другий крок: якщо ми збираємося втрутитися в їхні мережі - ми можемо це зробити, але треба розуміти, що вони можуть нам принести ще більші неприємності в інших областях", - заявив один з джерел.

Представники організації WikiLeaks, на сайті якої публікувалася низка витоків з Демократичної партії, заявили, що ЦРУ насправді навряд чи готує атаку на Росію.

У WikiLeaks вказали на два сумнівних моменти: по-перше, про майбутню "таємничу" операцію не оголошували б ЗМІ, а по-друге, її підготовкою швидше займалося б Агентство національної безпеки, а не ЦРУ.

Про втручання Росії в США заговорили після публікацій електронних листів національного комітету Демократичної партії США і співробітників штабу кандидата в президенти Хілларі Клінтон.

Президент Росії Володимир Путін раніше спростовував інформацію про причетність Росії до хакерських атак на електронну пошту Демократичної партії США. "Я про це нічого не знаю. Ви знаєте, так багато хакерів сьогодні, причому вони діють настільки філігранно, настільки тонко, можуть показати в потрібному місці і в потрібний час свій "слід". Це абсолютно важка для перевірки річ, якщо взагалі можливо її перевірити", - говорив він.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus