ЗМІ: родина Пшонки перевезла ювелірний бізнес до анексованого Криму

04.11.2016 13:00

ЗМІ: родина Пшонки перевезла ювелірний бізнес до анексованого Криму

Родина колишнього генерального прокурора часів президентства Віктора Януковича - Віктора Пшонки - вивезла свій ювелірний бізнес із міста Краматорська до Криму після анексії українського півострова Росією. Про це йдеться у розслідуванні "Золото Пшонки" програми "Схеми", спільного проекту Радіо Свобода та каналу "UA:Перший".

Родина колишнього генерального прокурора часів президентства Віктора Януковича - Віктора Пшонки - вивезла свій ювелірний бізнес із міста Краматорськ до Криму після анексії українського півострова Росією. Про це йдеться у розслідуванні "Золото Пшонки" програми "Схеми", спільного проекту Радіо Свобода та каналу "UA:Перший".

Журналісти з’ясували, що восени 2014 року в Севастополі відкрилося ювелірне підприємство ТОВ "Ювелірний завод "Золотий стандарт".

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб Росії, його засновником є Євгенія Фріга (Бурова) – дружина Михайла Бурова. Останній був помічником колишнього народного депутата України Артема Пшонки – сина Віктора Пшонки. Саме на Бурова був оформлений ювелірний бізнес родини Пшонок у Краматорську до Революції гідності та до анексії Криму, йдеться в розслідуванні.

В окупованому Криму підприємство з орбіти Пшонки розташувалося у Севастополі.

Так, за часів президентства Віктора Януковича родина Пшонки контролювала кілька ювелірних підприємств у Краматорську Донецької області: "Укрзолото", "Золото" та "Бомонд преміум". Особисто Віктор і Артем Пшонка їхніми власниками не були. Засновниками ТОВ "Торговий дім Укрзолото" виступали кілька осіб, серед яких Михайло Буров – помічник депутата Артема Пшонки. Одним із засновників інших двох підприємств (ТОВ "Ювелірний завод "Золото" і ТОВ "Краматорська ювелірна фабрика "Укрзолото") був Ігор Косарєв – ще один помічник Артема Пшонки. А ювелірною фірмою "Бомонд Преміум" керував Юрій Кононов, який до цього працював в "Укрзолоті".

Побувавши в Краматорську, журналісти "Схем" виявили, що воєнні дії на Донбасі змусили багатьох місцевих ювелірів закрити виробництво і вивезти обладнання в інші регіони. Не став винятком і бізнес родини Пшонки. За місцем реєстрації фірми "Бомонд Преміум" розповіли, що ювелірного заводу там уже немає.

А місцеві ювеліри зазначили, що обладнання з краматорських ювелірних заводів родини Пшонки було вивезено до Криму.

Востаннє Віктор Пшонка з’являвся на публіці 13 квітня 2014 року у Ростов-на-Дону, де він давав прес-конференцію разом із колишнім президентом Віктором Януковичем та екс-міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком.

Після втечі з України та цієї прес-конференції Пшонка жодного разу не коментував обвинувачення Генпрокуратури України, яка за цей час уже навіть зупинила одне з кримінальних проваджень щодо нього.

У Генпрокуратурі журналістам "Схем" розповіли, що Віктору Пшонці повідомлено про підозру у вчиненні злочинів та оголошено у розшук. Але кримінальне провадження щодо розкрадання 69 мільйонів гривень, виділених для ремонту приміщень ГПУ, зупинено, оскільки підозрюваний переховується від органів слідства та суду, а його місцеперебування невідоме.

"Решта епізодів злочинної діяльності Пшонки розслідується", – йдеться у листі Генеральної прокуратури на запит програми "Схеми".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus