ЗМІ: Росія спрямувала весь Північний флот і більшість Балтійського в Середземне море

20.10.2016 14:00

ЗМІ: Росія спрямувала весь Північний флот і більшість Балтійського в Середземне море

Група російських військових кораблів на чолі з авіаносним крейсером "Адмірал Кузнєцов", що беруть участь у поході в акваторію Середземного моря, несе винищувачі-бомбардувальники для заключного штурму сирійського міста Алеппо. Про це Reuters повідомив високопоставлений дипломат НАТО, посилаючись на дані західних розвідок.

Група російських військових кораблів на чолі з авіаносним крейсером "Адмірал Кузнєцов", що беруть участь у поході в акваторію Середземного моря, несе винищувачі-бомбардувальники для заключного штурму сирійського міста Алеппо. Про це Reuters повідомив високопоставлений дипломат НАТО, посилаючись на дані західних розвідок.

За словами співрозмовника агентства, Росія розгортає в Середземномор'ї весь Північний флот і більшу частину Балтійського. "Вони розгортають весь Північний флот і більшу частину Балтійського флоту в рамках наймасштабнішого надводного розгортання з часів холодної війни", - заявив дипломат на умовах анонімності.

Співрозмовник Reuters зазначив, що передислокація кораблів, помічених днями біля берегів Норвегії, може проводитися для фінального штурму Алеппо через два тижні. "Це не дружній візит у порт. Через два тижні ми побачимо наростання повітряних атак в Алеппо як частину стратегії Росії для оголошення там перемоги", - пояснило дипломатичне джерело НАТО.

Нагадаємо, що 17 жовтня норвезький береговий патрульний літак Lockheed P-3 Orion зробив світлини корабельної авіаносної групи ВМФ Росії. На цьому тлі голова служби розвідки Норвегії генерал-лейтенант Мортен Хага Лунді заявив виданню VG, що російська ударна група, найімовірніше, буде відігравати вирішальну роль у битві за Алеппо.

Військові кораблі РФ пройшли повз норвезький острів Аннея і портове місто Берген. Раніше західна преса писала, що ударна група рухатиметься через Ла-Манш і Біскайську затоку, через Гібралтарську протоку і приблизно протягом тижня ввійде в Середземне море і підійде до берегів Сирії.

Тим часом Британія також відреагувала на появу російського ударного угруповання біля своїх берегів. "Поки ці кораблі перебувають у наших водах, ми будемо стежити за кожним їхнім кроком на їхньому шляху. Ми вестимемо спостереження в рамках твердої прихильності збереженню безпеки Великобританії", - цитує The Guardian прес-секретаря Міністерства оборони Сполученого Королівства.

За даними газети, ескадрений міноносець HMS Duncan ("Данкан") відплив з Портсмута у вівторок, 18 жовтня, щоб приєднатися до фрегату Richmond ("Річмонд") для супроводу російської корабельної ударної групи (КУГ). Ще один ескадрений міноносець Dragon ("Драгон") повинен зустріти два російських корвети, що прямують на північ в напрямку Британії з боку Португалії.

Похід російської авіаносної групи з Мурманської області в райони північно-східної Атлантики і Середземного моря почався 15 жовтня, повідомила минулої суботи "Інтерфаксу" прес-служба Північного флоту РФ. Офіційно не називалося точне число кораблів у складі КУГ. У прес-службі лише заявили, що в групу, крім важкого авіаносного крейсера "Адмірал Кузнєцов" і важкого атомного ракетного крейсера "Петро Великий", входять кораблі "Сєвероморськ" і "Віце-адмірал Кулаков", а також судна забезпечення.

Також була названа офіційна мета походу - "забезпечення військово-морської присутності в оперативно важливих районах Світового океану". У прес-службі зазначили, що "особливу увагу буде приділено реагуванню на нові види сучасних загроз, в тому числі таких як міжнародний тероризм". Екс-начальник Головного штабу ВМФ РФ адмірал Віктор Кравченко повідомив "Інтерфаксу", що ударне угруповання може бути в Середземному морі вже через 10 днів.

Президент РФ Володимир Путін на прес-конференції під час візиту до Гоа (Індія) не став розкривати мету відправки авіаносної групи в Середземне море. "Зараз я вам так і розповім: наступ, о котрій годині, звідки почнеться", - сказав Путін, відповідаючи на запитання, чи означає відправка флагманів російського флоту до Середземномор'я, що очікується наступ на терористів у Сирії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus