ЗМІ розповіли, як сестра "діамантового прокурора" привласнила понад 10 га землі

15.10.2016 15:00

ЗМІ розповіли, як сестра "діамантового прокурора" привласнила понад 10 га землі

Сестра "діамантового прокурора" Олександра Корнійця Лариса Прокопенко, має більше 10 гектарів землі в селі Малютянка під Києвом, які були відчужені з комунальної власності КП "Київзеленбуд" через підставних осіб. Згідно з даними майнового реєстру, всі ділянки були придбані в один день - 14 травня 2015 року.

Сестра "діамантового прокурора" Олександра Корнійця Лариса Прокопенко, має більше 10 гектарів землі в селі Малютянка під Києвом, які були відчужені з комунальної власності КП "Київзеленбуд" через підставних осіб.

Про це повідомляється в розслідуванні телепрограми "Віснику державних закупівель".

Йдеться про шість ділянок загальною площею 10,46 га та цільовим призначенням - сільське господарство. Згідно з даними майнового реєстру, всі ділянки були придбані в один день - 14 травня 2015 року.

Раніше ці землі входили до складу Міського декоративного розсадника "Теремки" - відокремленого підрозділу КП "Київзеленбуд".

У червні 2009 Києво-Святошинська РДА відібрала у "Теремків" 220 га (на підставі заяви директора цього підприємства) і зарахувала їх до земель запасу Малютянської сільради, після чого протягом вересня 2009 - березня 2010 рр безкоштовно роздала землі низці фізосіб нібито під сільське господарство.

У вересні 2011 року Управління СБУ в Києві порушило кримінальну справу за фактом розтрати посадовими особами МГС "Теремки" майна, в особливо великих розмірах (8,07 млн ​​грн). СБУ вилучила у Києво-Святошинської РДА всі оригінали документів, однак результати розслідування невідомі, рішення у такій справі в судовому реєстрі не знайдено.

У 2015 цими ділянками зацікавилася вже ГПУ. В ході обшуку в будинку Олександра Корнійця в липні 2015 (той самий обшук, коли у прокурора були знайдені діаманти), слідчі вилучили перелік осіб, яким відводилася земля в Малютянці.

Землю цим особам, як показав їх допит, відводили без їхнього відома, а в подальшому ці ділянки перейшли у власність близьким родичам Корнійця. Безпосередньою організацією угоди займався посередник, діяв на підставі довіреностей. У той же час допитані навіть не знали, що посередник представляв їхні інтереси у виділенні їм землі. Ім'я посередника в судовому реєстрі приховано.

Сам Олександр Корнієць запевнив, що не має відношення до вилученої під час обшуку документації - за його словами, папери сестри просто лежали у нього на зберіганні: "Ці документи були вилучені у мене, у моєї сестри, коли вона з нами святкувала День народження мого сина. У мене зберігалися (документи) і моєї матері, і дружини, і дітей, оскільки у мене є сейф, сертифікований для зберігання цінних речей".

Однак його сестра, Лариса Прокопенко, прислала програмі копії договорів купівлі-продажу на всі шість ділянок. У більшості з них - дані про продавця і посередників - приховані. Однак в одному з договорів - залишилися не затертими.

Посередником від продавця виступав Олексій Скілков. Це давній бізнес-партнер Лариси Прокопенко по компаніям "Фірма Люкс-Трейд" і юрфірмі "Інстант". Крім того, з вересня минулого року Скілков є партнером самого Корнійця по ГО "Всеукраїнський рух "Неможлива корупція".

Третій співзасновник ГО - Ольга Гребенюк - також брала участь в угоді, в якості посередника від самої Прокопенко. Гребенюк також є співвласницею в "ІНСТАНТ" (зайшла замість Скілкова в 2013 році), а з 2015 р - співзасновником ТОВ "Біосант", де директором була вписана старша дочка Корнійця Анастасія.

Про своїх партнерів по боротьбі з корупцією Олександр Корнієць говорити відмовився, і зазначив, що його сестра не отримувала ділянки безкоштовно, а купувала їх, і могла собі це дозволити, оскільки давно займається нерухомістю: "У неї є гроші, вона не бідна людина".

Офіційно Лариса Прокопенко дійсно багато років є приватним підприємцем і співвласником декількох компаній. Разом з тим сестра прокурора живе в своїй "малосімейці" на околиці Києва.

Незважаючи на те, що на Прокопенко оформлений Mersedes-Benz GL 500 2012 року випуску, їздить сестра прокурора на маршрутці. Того ранку, коли сама Прокопенко була помічена журналістами в маршрутному автобусі, Mersedes був зафіксований близько Київської обласної прокуратури, де зараз працює дружина Олександра Корнійця.

9 вересня Печерський районний суд Києва за клопотанням слідчих ГПУ наклав арешт на все майно Лариси Прокопенко в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000000336. Йдеться про так звану "сміттєву справу": Корнійця звинувачують в тому, що він заволодів часткою в ТОВ "Компанія "Николсан" (займається вивезенням сміття) з використанням свого службового становища, а оформив частку на свою сестру, як на підставну особу.

8 серпня цього року Корнійцю повідомили про підозру у вимаганні та підробці документів, як організатору злочину, Прокопенко - як спільникові.

Як відомо, заступник прокурора Київської області Корнієць і перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Шапакіна були затримані 5 липня під час спецоперації СБУ та ГПУ. У них були знайдені значні суми грошей, а також діаманти.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus