ЗМІ: шпигунський скандал поставив під загрозу союзництво РФ і Сербії

28.10.2016 15:00

ЗМІ: шпигунський скандал поставив під загрозу союзництво РФ і Сербії

Росія примудрилася посваритися з одним зі своїх головних і давніх союзників. Йдеться про висилку з Сербії декількох російських громадян, які замішані в стеженні за чорногорським прем'єром. Відразу ж після перших повідомлень про депортованих росіян в Белград прилетів секретар Радбезу РФ Микола Патрушев.

Росія примудрилася посваритися з одним зі своїх головних і давніх союзників. Йдеться про висилку з Сербії декількох російських громадян, які замішані в стеженні за чорногорським прем'єром. Відразу ж після перших повідомлень про депортованих росіян в Белград прилетів секретар Радбезу РФ Микола Патрушев, пише NEWSru.com.

"Коммерсант" з посиланням на місцевих експертів пише, що головна мета візиту екс-глави ФСБ - згладжування скандалу і недопущення ускладнень у двосторонніх відносинах.

Газета Danas, яка повідомила про депортованих росіян, скупа на подробиці. Виданню не вдалося з'ясувати, скільки людей було депортовано, чи були вислані громадяни РФ пов'язані з російською владою і належать до груп, які не можуть бути ідентифіковані з офіційною політикою Москви.

Як повідомляється, сербська розвідка і слідчі органи "ізолювали" групу з дюжини людей, підозрюваних в здійсненні дій проти влади в Чорногорії. Серед них - члени правих організацій, колишні учасники воєнізованих формувань, які воювали на Донбасі. Вони володіли складним обладнанням, яке дозволяло відстежувати переміщення прем'єра Чорногорії Міло Джукановича і ховатися від чорногорських спецслужб. У них також конфіскували уніформу і близько 125 тисяч євро.

В уряді Сербії дали зрозуміти, що російські громадяни, замішані в скандалі, вже вислані з країни. Сербський прем'єр Олександр Вучич відмовився коментувати інцидент, зазначивши, що "згідно із законом" не має права говорити про це, крім того, він зазначив, що хотів би уточнити "безліч деталей", перш ніж ділитися ними з громадськістю.

"Про щось я б хотів говорити, щоб люди знали про складність нашої позиції, а все інше, я б сказав, стало б перебільшеним збентеженням громадськості", - перекладає слова Вучич РІА "Новости".

У свою чергу, "Комерсант" звертає увагу, що візит секретаря Радбезу РФ в Белград ніяк не анонсований. Микола Патрушев зустрівся з усім керівництвом республіки, починаючи від глави МЗС Івіци Дачича і закінчуючи президентом Томіславом Ніколичем. Всі зустрічі пройшли в закритому режимі, а офіційно повідомлялося, що представник Кремля запропонував Сербії підписати меморандум про взаєморозуміння в галузі безпеки.

"Російський гість напевно хотів би прояснити наші кроки щодо співпраці з Чорногорією в розслідуванні активності груп, які готували безлади в Подгориці 16 жовтня", - відзначило джерело видання, близьке до уряду Сербії.

Професор факультету безпеки Бєлградського університету Зоран Драгашіч в коментарі Beta висловив упевненість в тому, що візит Патрушева пов'язаний в першу чергу з чорногорським скандалом, а не з підписанням меморандуму.

На думку джерел "Коммерсанта", Белград не зацікавлений у загостренні ситуації. У той же час Сербія орієнтується на вступ в ЄС і хотіла б дистанціюватися від злочинних акцій в сусідній країні. Так, прем'єр Олександр Вучич прямо пояснив, чому інформація була оприлюднена і підтверджена: "Глибоко помилялися ті, хто вважав, що Сербія якимось чином буде брати участь в цьому злочині".

Нагадаємо, в кінці квітня цього року в Сербії відбулися позачергові вибори до парламенту. На них Прогресивна консервативна партія прозахідного Вучича отримала більше половини голосів виборців. Партія Вучича наразі має 131 місце в парламенті, який складається з 250 депутатів.

Вучич назвав перемогу "історичним успіхом" і підтвердженням обраного курсу на вступу Європейський союз.

Як відомо, Сербія відмовляється долучатися до санкцій ЄС проти Росії, а РФ підтримує вимоги Сербії щодо Косова.

Раніше Джуканович звинуватив Росію у фінансуванні кампанії проти приєднання Чорногорії до НАТО, яку проводить опозиція.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus