ЗМІ: Туреччина не пускає кораблі НАТО для боротьби з перевізниками мігрантів

02.03.2016 11:00

ЗМІ: Туреччина не пускає кораблі НАТО для боротьби з перевізниками мігрантів

Турецька влада наразі запросила контр-адмірала Йорга Кляйна, німецького командувача операцією НАТО, "поїхати в Анкару, щоб визначити область, де (НАТО) могли б розгорнутися". Джерела AFP зазначають, що таким чином Туреччина показує відсутність будь-якого інтересу в зменшенні потоку мігрантів, оскільки турецька влада, навпаки, намагається якомога швидше переправити мігрантів до Греції.

Кораблі НАТО, розгорнуті в Егейському морі, щоб допомогти зупинити потік мігрантів в Європу, ще не почали свою діяльність у турецьких водах, оскільки чекають на "відмашку" з Анкари. Про це з посиланням на дипломатів повідомляє AFP.

"Незважаючи на прохання німецького командування операцією, цими вихідними турки відмовилися дозволити кораблям НАТО заходити в турецькі води", – цитує AFP свого співрозмовника.

Інший дипломат також підтвердив інформацією про заборону кораблями місії НАТО заходити в турецькі води.

Турецька влада наразі запросила контр-адмірала Йорга Кляйна, німецького командувача операцією НАТО, "поїхати в Анкару, щоб визначити область, де (НАТО) могли б розгорнутися".

"Це зараз обговорюється між німцями і турками", - додає джерело агенції.

Також джерела AFP зазначають, що таким чином Туреччина показує відсутність будь-якого інтересу в зменшенні потоку мігрантів, оскільки турецька влада, навпаки, намагається якомога швидше переправити мігрантів до Греції.

Плани морської місії НАТО обговорювалися на зустрічі між канцлером Німеччини Ангелою Меркель і прем'єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу в Анкарі 8 лютого. Через три дні міністри оборони країн-членів НАТО розпорядилися почати підготовку до операції, а також до негайного розгортання трьох суден в Егейському морі.

Тим часом потік мігрантів, що тікають від конфліктів на Близькому Сході і в Північній Африці, майже не зменшується. В ЄС сподіваються, що скоротити число біженців допоможе угода з Туреччиною, якій виділять три мільярди євро на вирішення проблеми мігрантів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus