ЗМІ: у британській прокуратурі заявили, що екстрадиції Онищенка ніщо не заважає

18.10.2016 11:00

ЗМІ: у британській прокуратурі заявили, що екстрадиції Онищенка ніщо не заважає

Зволікання з процедурою екстрадиції народного депутата України Олександра Онищенка не пов’язане із вимогами британського законодавства. Про повідомили Deutsche Welle у Королівській прокуратурі Великої Британії. Зазначається, що українські правоохоронні органи можуть у будь-який момент звернутися до британських колег із запитом про екстрадицію втікача.

Зволікання з процедурою екстрадиції народного депутата України Олександра Онищенка не пов’язане із вимогами британського законодавства. Про повідомили Deutsche Welle у Королівській прокуратурі Великої Британії.

Зазначається, що українські правоохоронні органи можуть у будь-який момент звернутися до британських колег із запитом про екстрадицію втікача, попри те, що між Україною і Великою Британією немає угоди про екстрадицію.

"Будь-яка країна з-поза меж Європейського Союзу може напряму звернутися із формальним запитом про екстрадицію до Міністерства внутрішніх справ", - йдеться у повідомленні. Українські правоохоронці вже кілька місяців очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка в розшук.

Як припустили у британській прокуратурі, єдиною причиною, чому Київ пішов цим шляхом, можуть бути вимоги українського законодавства щодо оголошення у міжнародний розшук перед поданням запиту про екстрадицію або бажання встановити місцеперебування особи.

У відповіді прокуратури також зазначається, що у Національному антикорупційному бюро України не пояснили, чому до Великої Британії не подано запит про екстрадицію.

"За процедурою, ми не можемо розпочати процес екстрадиції без оголошення Онищенка в розшук", - відповіли в НАБУ на запит DW.

На уточнююче запитання, про яку саме процедуру йдеться і з яких правових норм вона випливає, в антикорупційному бюро не відповіли. У НАБУ зазначають, що очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка у розшук у жовтні.

Згідно з вимогами британського законодавства, процедура екстрадиції підозрюваних чи засуджених до країн поза межами ЄС є багатоступеневою. Після отримання звернення міністерство внутрішніх справ вирішує, чи розпочинати процес екстрадиції. В разі позитивного рішення документи передаються до суду, який обирає запобіжний захід. Після цього розпочинається судовий процес щодо екстрадиції, який може тривати багато місяців. Стороні, яка зробила запит, зокрема, треба довести в суді відсутність політичних мотивів переслідування підозрюваного.

Як відомо, ще 5 липня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт депутата Онищенка. Втім, на момент голосування депутат вже втік за кордон.

Народного депутата звинувачують в організації схеми з перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами. За попередніми даними державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн.

Раніше оголошений в розшук, підозрюваний в розтраті депутат Олександр Онищенко з Лондона заявив, що президент Петро Порошенко намагався через нього купити телеканал "112 Україна".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus