ЗМІ: у Росії може закінчитися нафта

09.03.2016 14:00

ЗМІ: у Росії може закінчитися нафта

Короткочасне зростання – лише до 2020 року – Міненерго РФ припускає тільки в першому і останньому сценарії, але через 20 років Росію очікує зниження видобутку нафти – від 1,2% в найкращому варіанті і на 46% у найгіршому. Зазначимо, за перший місяць нового року російський бюджет недоотримав майже 30% нафтогазових доходів через зниження світових цін на нафту.

Видобуток нафти в Росії до 2035 року може впасти майже вдвічі. Про це йдеться в генеральній схемі Міненерго РФ, пише російське видання "Ведомости".

Ціни на нафту зростають завдяки зниженню видобутку в США

Згідно із схемою, родовища, що вже розробляються, здатні забезпечити до 2035 року менше половини видобутку, решта має бути отримана за рахунок приросту доведених запасів у результаті геолого-розвідувальних робіт.

Крім того, нова генсхема має замінити нинішню до 2020 року, ухвалену в 2011 році.

Базою для аналізу було обрано 2014 рік, ціна на нафту Urals до 80 доларів за барель до 2020 року і 97,5 долара за барель до 2030 року.

"Короткочасне зростання – лише до 2020 року – Міненерго РФ припускає тільки в першому і останньому сценарії, але через 20 років Росію очікує зниження видобутку нафти – від 1,2% в найкращому варіанті і на 46% у найгіршому", пише видання.

Нагадаємо, за перший місяць нового року російський бюджет недоотримав майже 30% нафтогазових доходів через зниження світових цін на нафту.

Раніше ЗМІ також писали, що Росія взяла на себе ініціативу з формування нового нафтового картелю на чолі з Москвою, під контролем якого може опинитися майже три чверті обсягів світового видобутку нафти.

Ціни на нафту зростають завдяки зниженню видобутку в США

Ціни на нафту зростають за рахунок зниження видобутку в США, а стримують зростання зміцнення долара і спад споживання. Про це пише "Економічна правда" з посиланням на Reuters.

Як зазначається, ф'ючерси на Brent подорожчали на 0,17 долара до 39,82 долара за барель, а ф'ючерси на WTI - на 0,20 до 36,70 долара.

"Видобуток нафти в США повільно знижується. Ми, як і раніше, вважаємо, що варто очікувати додаткової корекції", - написали у звіті аналітики Phillip Futures, додавши, що за нинішніх умов верхня межа цін - це рівень 40-41 долар за барель, досягнутий на початку цього тижня.

Видобуток нафти в США, за прогнозами уряду, в 2017 році знизиться до 8,19 мільйона барелів на добу з більш ніж 9 мільйонів нині.

Запаси нафти в США минулого тижня зросли на 4,4 мільйона барелів до 521,5 мільйона барелів, повідомив Американський інститут нафти (API), за прогнозу підвищення на 3,9 мільйона барелів.

Учасники ринку побоюються зниження споживання нафти в Китаї, де істотно сповільнилося економічне зростання. Зовнішньоторговельні показники лютого були набагато гіршими за прогноз економістів: наприклад, падіння експорту було найсильнішим за шість років.

У лютому Китай імпортував рекордний обсяг нафти - 8 мільйонів барелів на добу, але аналітики пророкують зниження імпорту за рахунок скорочення покупок для стратегічних запасів і продажів автомобілів.

Ймовірність заморожування видобутку нафти знизилася, коли Кувейт заявив, що припинить збільшувати видобуток тільки в тому випадку, якщо це зроблять всі найбільші виробники, включаючи Іран, який не планує цього робити.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus