ЗМІ: Україна очікує новий транш МВФ в лютому

05.01.2017 10:00

ЗМІ: Україна очікує новий транш МВФ в лютому

Кабмін очікує, що розмір четвертого траншу кредиту МВФ за програмою розширеного фінансування складе 1 млрд дол. Джерело підкреслило, що в листопаді сторони обговорювали можливість надання в рамках четвертогого траншу близько 1,8 млрд дол. Остаточна сума траншу буде зафіксована, найімовірніше, після зустрічі президент України Петра Порошенка з главою МВФ Крістін Лагард.

Кабмін очікує, що розмір четвертого траншу кредиту МВФ за програмою розширеного фінансування складе 1 млрд дол. Про це агентству "Українські новини" повідомило інформоване джерело в уряді.

Джерело підкреслило, що в листопаді сторони обговорювали можливість надання в рамках четвертогого траншу близько 1,8 млрд дол. Остаточна сума траншу буде зафіксована, найімовірніше, після зустрічі президент України Петра Порошенка з главою МВФ Крістін Лагард під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі, який відбудеться 17-20 січня.

Українські власті очікують отримати четвертий транш МВФ в лютому.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько 17,25 млрд дол) з першим траншем у 5 млрд дол спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько 1,65 млрд дол) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд (0,61 млрд дол).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні переговори про продовження фінансування були відновлені, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі 1 млрд дол лише в середині вересня. Згідно з переглянутим графіком виділення фінансування, подальше виділення коштів планувалося щокварталу за підсумками виконання критеріїв ефективності, зокрема, четвертий транш у розмірі 1,3 млрд дол – у середині листопада цього року. Найбільший транш заплановано в першому кварталі 2017 року – понад 1,986 млрд дол, після чого розмір двох наступних буде скорочено до 1,33 млрд дол, а решти п'яти – до 735 млн дол.

Однак Україна поки що сильно відстає від термінів виконання критеріїв ефективності, зафіксованих в оновленому при отриманні третього траншу меморандумі про економічну і фінансову політику.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus